زمان کنونی: 1395/09/16، 12:01 ق.ظ

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
1393/03/14 01:12 ق.ظ -
سعیده بانو آفلاین
مربی رنگ و مش

اعتبار: 217

آموزش اصلاح صورت و طریقه برداشتن مدلهای مختلف ابرو

دوستای گلم در این پست میخوام براتون طریقه اصلاح صورت و برداشتن مدلهای مختلف ابروها رو بزارم .
در ابتدا وقتی مشتری وارد سالن ما میشه و درخواست خدمات اصلاح و ابرو رو داره همه ما می دونیم که اصلاح صورت مقدم بر برداشتن ابروهاست پس باهم شروع می کنیم به اصلاح کردن صورت مشتری
1- در ابتدای امر پیش بند مشتری را میبندیم و از وی درخواست میکنیم هد را بالای پیشانی ببندد در نظر داشته باشید پیش بند و هدبند هر دو باید تمیز و عاری از هرگونه لک وکثیفی باشد
2- با شانه دم باریکی موهای خارج شده از زیر پیش بند را به داخل زده تا خط پیشانی کاملا مشخص گردد
3- بوسیله پنبه یا یک پد مخصوص پنکیک تمام صورت را به پودر اصلاح آغشته میکنیم فراموش نشود که زدن پودر در جهت خلاف موهای صورت میباشد
4-برای بهداشتی بودن محفوظ ماندن دستهای خود از آلودگیها و زخم شدن بوسیله نخ از دستکشهای سفید نخی و تمیزی استفاده میکنیم
5-استفاده از ماسکهای بداشتی برای جلوگیری از انتقال بیماریها یا برخورد بوی بد دهان از مشتری به آرایشگر و یا برعکس آن فراموش نشود
6-استفاده از الکل برای ضد عفونی کردن نخ مصرفی
نحوه برداشتن موهای صورت
نخ را به دور گردن گره میکنیم بعد ادامه آن را با دست راست (اگر چپ دست باشید می تونید با دست چپ) بوسیله انگشت شصت وسبابه بصورت یک مثلث در می آوریم و دنباله آن را در دست دیگر گرفته بعد مثلث را چند دوراز در جهت عقربه های ساعت می چرخانیم و بعد از قسمت پیشانی شروع به برداشتن موهای زائد میکنیم خط پیشانی را یکدست و سعی میکنیم بصورت هلال در بیاوریم در قسمتهای بغل گوش اگر موها بلند بود اول باقیچی کوتاه کرده و بعد موها را برمیداریم بهتراست اصلاح در دو مرحله انجام شود نخست با نخ متوسط (برای پوستهای حساس و موهای نازک) و با نخ ضخیم (برای پوستهای ضخیم با موهای ضخیم ) و در آخر هم با نخ نازک برای پاکسازی موهای کرکی وبسیار نازک که با بند ضخیم یا متوسط قابل برداشتن نیستند مثل موهای پشت لب.
در انتهای کارتون با صبوری از مشتری بخواهید تا صورتش را چک کند تا اگر جایی مانده برایش پاکسازی کنید میتوانید اینکار را بوسیله یکه آینه رو میزی انجام دهید
پس از اتمام کارتون ژل بعد از اصلاح فراموش نشه
این نحوه برداشتن موهای صورت اگر دوستان سوالی ندارند میتونیم برداشتن مدلهای مختلف ابرو رو با اجازه اساتید محترم شروع کنیم.

[تصویر:  glitter50.gif]

تو را من چشم در راهم شبا هنگام

که می گیرند در شاخ «تلاجن» سایه ها رنگ سیاهی

وزان دل خستگانت راست اندوهی فراهم؛

تو را من چشم در راهم.

شبا هنگام ، در آن دم که بر جا، درّه ها چون مرده ماران خفتگان اند؛

در آن نوبت که بندد دست نیلوفر به پای سرو کوهی دام.

گرم یاد آوری یا نه ، من از یادت نمی کاهم؛

تو را من چشم در راهم .

ارسال: #2
1393/03/17 02:27 ب.ظ -
طنازجون آفلاین
مدیر روابط عمومی

اعتبار: 181

RE: آموزش اصلاح صورت و طریقه برداشتن مدلهای مختلف ابرو

up....
یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن، یا به اندازه تلاشت آرزو

ارسال: #3
1393/03/17 03:23 ب.ظ -
معصومه قربانی آفلاین
عضو انجمن *

**

اعتبار: 19

ممنونم عزیزم عالی بود ابرو هم بگو

ارسال: #4
1393/03/17 06:01 ب.ظ -
Sara71 آفلاین
هنرجوی رشته زیبایی

**

اعتبار: 13

اره عزيزم اگه ميشه كار ابرو رو زودتر كنيد اخه من خيلي دوست دارم واينكه كاش باتصاوير بود....ميشه ابروهاي اسپورت و پهن و هم آموزش بدين
ممنون ميشم
دوست خوبم اكه ازمطلبم خوشت اومد حتمالطفا اعتباريادت نره=)

ارسال: #5
1393/03/18 07:42 ق.ظ -
maria آفلاین
هنرجوی رشته زیبایی

**

اعتبار: 12

سلام سعیده جان .اصلاح صورت مشتری که بور هست وپرز داره وموهای صورتش دیده نمیشه برام سخته. پرزا رو نمیبینم.چطوری بندازم رو اون صورتا؟
وموقع بند انداختن آرایشگر ایستاده باشه یا بشینه؟کدوم صندلی مناسبه آرایشگره برای اصلاح؟صندلی برای مشتری چطور؟اگه بشه عکس صندلیو بزارین خیلی ممنون

ارسال: #6
1393/03/18 01:42 ب.ظ -
سعیده بانو آفلاین
مربی رنگ و مش

(1393/03/18 07:42 ق.ظ)maria نوشته شده توسط:  سلام سعیده جان .اصلاح صورت مشتری که بور هست وپرز داره وموهای صورتش دیده نمیشه برام سخته. پرزا رو نمیبینم.چطوری بندازم رو اون صورتا؟
وموقع بند انداختن آرایشگر ایستاده باشه یا بشینه؟کدوم صندلی مناسبه آرایشگره برای اصلاح؟صندلی برای مشتری چطور؟اگه بشه عکس صندلیو بزارین خیلی ممنون
سلام ماریا جان عزیزم وقتی شما 2 مرتبه صورت را اصلاح میکنی در اصل بار دوم برای پاکسازی همین موهای بور و کرکیه که قابل دیدن نیست اما عزیزم برای اینکه بخواید مطمئن باشید که صورت عاری از هرگونه مو وکرکه هر سمتی که شما ایستاده اید جهت مخالف آن صورت مشتری را از نیمرخ در نور نگاه کنید تمام موهای بور قابل دید می باشد.ماریا جون شما باید در قسمت اصلاح صورت بالای یونیت مخصوص این کار حتما روشنایی مناسبی جهت دید کامل صورت مشتری داشته باشید.عزیزم یقینا در زمان بند بندکار باید حالت ایستاده وصاف باشد و از کج و خمیده شدن دوری کند ایستادن بصورت زاویه دار یا خمیده باعث ایجاد مشکل در ستون فقرات ایشگران می شود.برای اصلاح مشتری حتما باید از یونیت های استفاده گردد که بتوان آنها رادرحالت صاف یا حالت نشسته یا پائین و بالا تنظیم کردهمجنین حتما باید تکیه گاهی برای سر در این یونیت ها وجود داشته باشد و همجنین این پایه این صندلی ها می باید ثابت باشند استفاده از صندلی های گردان برای اصلاح و ابرو یا حتی کوتاهی مناسب نمی باشد حتی گاهی اوقات خطرناک هم می باشد
[تصویر:  20140608_121207-1.jpg]
عزیزم در این عکس دونوع یونیت اصلاح و ابرو رو براتون گذاشتم که یکی از این یونیت ها برقی و دیگری یونیت معمولیه که بوسیله اهرم کناری عقب و جلو میشه یونیت برقی هم که بوسیله دگمه های کنار یونیت بالا وپائین وعقب و جلو تنظیم میشه.

تو را من چشم در راهم.

تو را من چشم در راهم .

ارسال: #7
1393/03/18 08:16 ب.ظ -
سعیده بانو آفلاین
مربی رنگ و مش

برداشتن فرم کلی ابروها

در ابتدا با هم به نحوه برداشتن فرم کلی ابرو ها می پردازیم وسپس بطور خاص طریقه برداشتن تک تک مدلهای مختلف ابروها.
در فرم کلی برداشتن ابرو اولین فاکتور در برداشتن ابرو حجم صورت مشتری می باشد به این شکل که درصورتهای درشت قد ابروها رابلندتر ودر صورتهای ریز قد ابروها را کوتاه تر در نظر میگیریم برای چشمهای نزدیک به هم فاصله بین دو ابرو را بیشتر و از انتها به دنباله ابرو اضافه میکنیم و برای چشمهای از هم دور دقیقا عکس این قضیه می باشد. درچشمهای نرمال (یعنی فاصله بین دو چشم به اندازه یک چشم باشد)از پره بینی خطی موازی تا ابتدای ابرو را در نظر میگیرم و به این شکل تاج ابرو را پیدا کرده و شروع به برداشتن ابرو ها میکنیم در مدل نرمال نیازی نیست که انتهای ابرو را خیلی بلند کنیم.در صورتهای کوچک برای بدست آوردن انتهای ابرو خطی را در نظر میگیریم که به صورت اریب از گوشه لب به سمت گوشه چشم رفته و نهایتا دم ابرو را پیدا میکنیم .و در صورتهای درشت از پره بینی به سمت گوشه چشم و نهایتا دم ابرو(برای کم کردن عرض صورت).و برای پیدا کردن جایگاه زاویه یا آرک ابرو (در مدلهای حالت دار) ابرو را به3 قسم تقسیم می کنیم دو قسمت اول ابرو را در نظر گرفته و در انتهای قسمت دوم شکستگی را ایجاد میکنیم و قسمت سوم هم که دم ابرو می باشد.پس از تقسیم بندی ها و شناخت جایگاههای ابرو شروع به برداشتن ابرو ها میکنیم.در ابتدا ابروها را با برس مخصوص ابرو به سمت بالا شانه کرده و با قیچی مخصوص تارهای بلند را کوتاه میکنیم این کار را تار به تار انجام دهید (دسته ای کوتاه کردن ابروها در بعضی موارد باعث می شود قسمتهای از ابرو بیش از اندازه کوتاه شود .)به این شکل ابروها مرتب می شود و آماده برداشتن میگردد و شما به دور از احساس سردرگمی شروع به برداشتن ابروها میکنید.برای جلوگیری از خالی شدن یکباره ابروها سعی کنید ابرو را یک به یک برداریدمخصوصا در ابروهای پراکنده با تارهای ضخیم (رشد موهای ابرو همیشه کند تر از موهای سر می باشد زمان پر شدن ابروها گاهی تا 2 ماه نیز به طول می انجامد)معمولا شروع برداشتن ابروها به جند جیز بستگی دارد 1- مدل ابرو 2- روش آرایشگر وسلیقه وی. حالا ما با در نظر گرفتن یک ابروی نرمال از بین دو ابرو شروع به برداشتن میکنیم ایتدا بین دو ابرو را کاملا برداشته بعد موهای زائد اطراف ابروها را بر میداریم وقتی حاشیه را کاملا تمیز کردیم شروع به فرم و حالت دادن ابروها با توجه به زمینه ابروی مشتری ونظر وی می کنیم.دانه به دانه و رج به رج ابرو را برداشته تا به اندازه وفرم دلخواه مشتری برسد(همیشه موها را در جهت رویش خودشان بردارید در غیر اینصورت موها در وعده های بعد خلاف جهت درآمده و بصورت موهای هرز خودنمایی می کنند ) در انتهای کار چک کنید در اطراف ابرو مویی باقی نمانده باشد و باز حتما از مشتری خود سوال کنید آیا تمایل به استفاده از تیغ دارد یا خیر در صورت تمایل بالای ابرو ها بوسیله دو انگشت 60 و سبابه از هم بکشید تا کاملا پوست کش بیاید و بعد شروع به تمیز کردن دور ابروها کنید توجه داشته باشید با تیغ خط ابرو را بیش از اندازه به سمت پائین متمایل نکنید و در قسمت پائین هم از مشتری بخواهید چشمش را ببندد و باز از روی ابروبه سمت بالا کشیده و ادامه دهید شاید این یکی از حساس ترین نکته های برداشتن ابرو ها باشد پس از ایجاد خراشیدگی در نواحی چشم مشتری بپرهیزید.

تو را من چشم در راهم.

تو را من چشم در راهم .

ارسال: #8
1393/03/19 01:04 ق.ظ -
معصومه قربانی آفلاین
عضو انجمن *

**

عزیزم منون 20تا لایک

ارسال: #9
1393/03/19 01:33 ق.ظ -
_مرجان_ آفلاین
مربی میکاپ و شینیون

اعتبار: 291

(1393/03/19 01:04 ق.ظ)معصومه قربانی نوشته شده توسط:  عزیزم منون 20تا لایک
عریرم برای تشکر کافیه از دکمه سپاس استفاده کنید.
سالن مه رو
رشت. حاجی آباد09112308396

ارسال: #10
1393/03/19 09:50 ق.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/03/19 09:52 ق.ظ، توسط معصومه قربانی. دلیل ویرایش : )
معصومه قربانی آفلاین
عضو انجمن *

**

سلام سعیده جونم من قرینه سازی ابرو بلد نیستم وقتی ابروبرمیدارم ابروسمت راست بهتر ازسمت چپ میشه اگه تک به تک به ابروها نگاه کنی خیلی خوبه ولی اگه باهم نگاه کنی تابه تاهستن باید چیکار کنم همین باعث شده اعتماد به نفسم بیا پایین هرموقع مشتری براابرو دارم استرس پیدامیکنم که نکنه باز همون مشکل پیداکنم راهنماییم کن ممنونم

چرا گوشی من دکمه تشکر نداره وا

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش فر کردن مژه ها بوسیله مواد سعیده بانو 5 6,611 1395/09/02 02:56 ب.ظ
آخرین ارسال: zaynabmehdian@ymail.com
Heart روش صحيح ايجاد سايه روشن صورت هانیه خوش نژاد 89 21,739 1395/05/16 02:30 ق.ظ
آخرین ارسال: Ghazalehebj
  رنگ ابرو در گریم عروس سایه روشن 21 12,727 1395/04/17 05:54 ب.ظ
آخرین ارسال: Marias
  تاتو یا هاشور ابرو mojgan.wien 74 34,506 1395/02/12 11:15 ب.ظ
آخرین ارسال: ماریا رضوی
  هاشور ابرو ( تصاویر کار ) misii 24 8,313 1395/02/03 08:26 ب.ظ
آخرین ارسال: سارااای
  آموزش اکستنشن مژه **مهتا** 4 1,121 1394/09/18 01:23 ق.ظ
آخرین ارسال: مدیر سایت
Smile اشتباهات رایج در آرایش ابرو را بدانید! ترنم بهار 1 1,227 1394/08/29 02:46 ب.ظ
آخرین ارسال: رازی
  جديدترين مدل ارایش صورت از ژرنال ميكاپ 1394 ترنم بهار 1 1,275 1394/08/29 12:45 ب.ظ
آخرین ارسال: رازی
  طراحی های عجیب و زیبا روی صورت خانومی 6 1,792 1394/07/26 05:56 ب.ظ
آخرین ارسال: زیبای خفته
Rainbow سایه انواع مختلف دارد *کدام مناسب تر است! سایه روشن 5 1,507 1394/05/13 12:12 ق.ظ
آخرین ارسال: sahar.

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما
گروه انجمن تخصصی آرایشگران در فروردین ماه سال 1391 با هدف ایجاد یک فضای مناسب برای آموزش مهارت های رشته آرایشگری بانوان آغاز به کار کرد . این گروه همواره در تلاش است تا با یاری خداوند گامی هرچند ناچیز در این زمینه بردارد .
هدیه ما به کاربران
1هدیه 2هدیه 3هدیه هدیه4

ما را دنبال کنید: social social social social social

با افتخار ، نیرو گرفته از دانش و هنر ایرانیان .
طراحی قالب سایت توسط : وی بی پرو - تبدیل به MyBB توسط Azul - GreyWolf

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.