زمان کنونی: 1396/10/26، 01:21 ب.ظ

 
امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #81
1395/09/12 04:31 ب.ظ -
ayano آفلاین
کاربر انجمن

**

ارسال‌ها: 4
تاریخ عضویت: آذر 1395
اعتبار: 0
 
RE: اموزش مش


آموزش مش با فویل:


آموزش مش با فویل
به سه روش می توان کار مش را انجام داد:
مش با کلاه
مش با فویل
مش های آزاد
اولین مورد که باید در کار فویل رعایت کنید این هستش که موادی که درست می کنید غلظت بالایی داشته باشه به واسطه اینکه داخل فویل گرم میشه راه ورود و خروج هوا وجود نداره این خودش باعث می شه که مواد دکلره شما کف کنه و باعث ایجاد لک در مش شما بشه پس باید توجه کنید که مواد غلظت بالایی داشته باشه و مثل خامه باشه.
بجای استفاده از فویل آلومنینیومی از ایزیبل یا سوئییت مش استفاده کنید. به چند دلیل: سوییت مش یا ایزیبل دو طرف باز هست و باعث میشه گاز مواد شما خارج بشه و مواد دیگه نشتی یا کف نمی کند. زمانی که از ایزی بل یا سوییت مش استفاده می کنید راحت می تونید داخل فویل رو ببینید و تشخیص بدید که موها چه پایه ای داره و مورد بعدی ایه که ایزیبل قسمت بالاش یک چسب داره و باعث می شه که فویل شما لیز نخوره. سوئییت مش هم طوری هستش که به هیچ عنوان سر نمی خوره روی موهاتون.
زمانی که می خواهید با فویل آلومینیومی کار کنید قسمت بالای فویل رو به هیچ عنوان تا نزنید این کار باعث بسته شدن راه خروج گاز مواد می شود. برای جلوگیری از سر خوردن از گیره های فلزی استفاده کنید. زمان استفاده از فویل، یک بخش کدر داره و یک بخش براق که باید مو را در قسمت کدر بذارید و قبل از اینکه مو رو روی قسمت کدر فویل بذارید یک مقدار از دکلره را روی فویل با فرچه بکشید و بعدش مو رو داخل فویل قرار بدید.
تقسیم بندی مش با فویل به صورت پنج تایی هستش به این صورت که از شکستگی دو تا ابرو میگیرید جدا می کنید (این شد یک قسمت) و وقتی از شکستگی دو تا ابرو جدا کردید بغل گوش ها رو هم به دو قسمت تقسیم کنید. پشت سر رو هم انگار که دارید فرق باز می کنید از وسط به دو قسمت تقسیم کنید. یک قسمت سمت راست و یک قسمت سمت چپ. از پشت سر از قسمت راست شروع کنید و یک لایه بر می دارید دقت کنید یک لایه که بر میدارید ضخامتش هرچقدر که باشه لایه های بعد هم ضخامتش باید همونقدر باشه.
برای مش پر می توانید تعداد زیگزاگ هایی که برمیدارید هم بیشتر باشه هم اینکه می تونید هرکدوم را نیم سانت نیم سانت بردارید. برای مشی که یک مقدار خالی تره می توانید تعداد زیگزاگ های کمتری بردارید و اینکه می تونید یک سانت یک سانت بردارید (یا یک و نیم سانتی). نکته: اگر دنباله شونه رو از قسمت زیر گذاشتید وقتی که می خواهید زیگزاگ ها رو بردارید این دنباله شونه باید تا آخر زیر باشه (برای هر لایه) اما اگر دنباله شونه را به رو گذاشتید باید برای تمام لایه هایی که کوک(زیگزاگ) می زنید باید از رو بردارید و اولین کوکی که دنباله شونه تون رو به رو گذاشتید آخرین کوک هم باید به رو باشه اگر به زیر گذاشتید آخرین کوکی هم که می زنید به زیر باشه.
موقع مواد زدن باید اول قسمت روی فویل رو یک مقدار مواد دکلره بزنید و بعد مو رو روی فویلتون قرار بدید این کار دو حسن دارد یکی اینکه باعث می شه اون مو به اون فویل بچسبه و اینکه باعث می شه قسمت زیر مو به مواد دکلره آغشته بشه.
در کار با فویل باید همیشه فویل رو اندازه قد مو برش بزنید نکته این که ایزی بل احتیاج به تا کردن نداره ولی برای سوئیت مش از وسط تا می کنید و اون بالا رو می توانید با گیره فلزی فیکس کنید که یک وقت سر نخوره. برای فویل آلومینیومی باید روش تا کردن به این صورته که از وسط تا می کنید و از بغل ها هم نیم سانت تا می کنید و قسمت بالا رو هم می تونید با گیره فلزی فیکس کنید که لیز نخورد.
زمانی که میخواهید کار فویل رو برای تمام مو انجام بدید. زمانی که اولین لایه رو به مواد دکلره آغشته می کنید در واقع 10 درصد روشن کنندگی رو از مواد دکلره می گیرید و زمانی که اولین لایه رو فویل می ذارید و مواد دکلره می زنید تا بخواهید به قسمت جلوی سر برسید اولین لایه به پایه دلخواه شما می رسه شاید 20 تا 40 دقیقه طول بکشد تا به قسمت جلوی سر برسید و اون لایه هایی که اول به مواد دکلره آغشته کردید اونها زودتر به پایه می رسن باید شما حواستان باشد وقتی که موها به پایه مورد نظر رسید مواد رو با حوله نم دار پاک کنید تا به موها آسیبی نرسد و با یک گیره این مو رو کنار بگذارید.
بعد از اینکه کل موها به پایه رسید فویل ها رو باز می کنید و کل مو را می شورید. اگر رنگساژی که زدید با رنگ زمینه تفاوت زیادی داشته باشه باید دوباره لایه فویل بذارید و رنگساژ رو بذارید ولی اگر می خواهید توناژ یکسانی داشته باشه بعد از اینکه کل مو رو شستید و نم مو رو گرفتید. یک رنگساژ کلی روی مو بزنید.
زمانی که فویل رو باز کردید و دیدید که یک جایی از مو به پایه مطلوب نرسیده باید مواد رو کامل پاک کرده و دوباره مواد رو روی همون قسمت از مو که به پایه نرسیده قرار بدید.
زمانی هست که ممکن است نکانی رو رعایت نکرده و مش دچار لک شده باید کل مو رو بشویید و خشک کنید تا خودش رو نشان بده شده. سپس باید تشخیص بدید رنگ زمینه تون چه رنگیه و این ترکیب رنگ رو روی اون قسمت هایی که لک شده قرار بدید. ولی نکته مهم این است که باید با یک قلموی کوچک از سمت ساقه به ریشه بزنید. چون اگر از سمت ریشه به ساقه بزنید ممکن است رنگ ها پایین بیایند و بعد از مدتی مشتون تغییر رنگ بده. بعد از 15 دقیقه مو را بشویید.

آکادمی زیبایی بانوفروتن
پاسخ با نقل قول
 


ارسال: #82
1396/06/18 11:46 ب.ظ -
masoudfn آفلاین
عضو انجمن *

**

ارسال‌ها: 6
تاریخ عضویت: فروردین 1393
اعتبار: 1
 
آموزش هایلایت مو با فویل


مطلب آموزشی خوبی در مورد آموزش هایلایت مو با فویل رو دیدم، گفتم بزارمش تا شما عزیزان هم استفاده کنید.


تقسیم بندی موی سر اگر سر مشتری شما بزرگ و حالت مربع بود می توانید از پشت سر موها را ۲ قسمت و موهای پشت سر را ۳ قسمت کنید، موی بالای سر را داخل یک کیلیپس و موی بغل های سر را داخل ۲ کلیپس قرار دهید.

[تصویر:  mesh1.jpg]

قرار دادن فویل«مزیت فویل ها: این نوع فویل ها، فویل هایی هستند که به وسیله یک چسب زبر و یک چسب نرم درست شده-اند. مزیت این فویل ها این است که پاره نمی شوند و قابلیت شستشوی مکرر و استفاده مجدد را دارند. شما وقتی از فویل های معمولی مش استفاده می کنید ممکن است در قسمت زیرین فویل ها پاره شوند و موهای شما دچار نشتی شود.چسب این فویل ها باعث می شود به هیچ عنوان فویل شما حرکت نکند و در قسمت ریشه نیز دچار نشتی نمی شود.»

برای اینکه فویل های ما نشت نکنند قسمت زبر را زیر کار قرار می دهیم و یک سانت بالای آن را یک تای ریز می زنیم؛ مواد دکلرمان را که کاملا سفت و شبیه خامه است درست می کنیم و روی فویل می زنیم و باعث می شود به محض اینکه موها را روی فویل قرار دهیم کاملا روی فویل چسبیده و حرکت نکند.وقتی که فویلمان روی سر نصب شد موادی را که سفت درست کردیم به صورت افقی، عمودی و مایل روی موها می زنیم و اگر موی مشتری خیلی بلند بود موها را تا بزنید تا اینکه موها کاملا به مواد آغشته بشود و روی فویل قرار بگیرد. فویلی را که بالای آن چسب نرم دارد را روی فویل اول قرار می دهیم و از طرفین تا کرده و قسمت پایین را نیز تا می زنیم.

زمانی که همه فویل ها بسته شد و دیگر برای چک کردن نیازی نیست، فویل اول را بکنید، از قسمت پایین جدا می کنیم، موادمان را مجددا روی قسمت اول می زنیم و فویل را می بندیم. نکات مهم در مش کردن مو با رنگ : – بهتر است که در وحله اول پودر با اکسیدان ۱ ترکیب شود چون ممکن است سرعت عمل شما عزیزان پایین باشد و پایه ها یکدست در نیایند، در ضمن وقتی که شما با اکسیدان قوی کار می کنید باعث می شود که موها خشک شود و روی پایه ۶ و ۷ بایستد(stop کند).مشکل بسیاری از خانم های مواد کار، زمانی است که مو به پایه رسیده است، ممکن است یک قسمت پشت سر به پایه رسیده باشدو یک قسمت نیز به پایه نرسیده باشد در این زمان شما از یک حوله یکبار مصرف خشک استفاده کنید و آن مویی را که به پایه رسیده است را به وسیله حوله خشک تمیز کنید و کاملا خشک قرار بدهید و زمانی که همه موها به پایه رسید آن وقت موها را داخل سرشور آبکشی کنید.


مشکل بعدی لایه هایی است که به صورت آزاد گذاشته می شود ممکن است شما حالت هلالی،زیگراگ یا اتوبانی مورا جدا کنید و لایه هایی که مابین آنها است موقع شستشو مزاحمت ایجاد کند و موقع رنساژ موها با هم قاطی شود، پس بهتراست که لایه های مابین را با همدیگر ببافید و موقع شستشو هم این بافت باز نشود و رنساژ شما به راحتی انجام می شود و این رنساژ شما به لایه های آزاد نمی خورد و موادتان هم از بین نمی رود و هم اضافه استفاده نمی شود.نکته ی بعدی که حائز اهمیت است،زمانی که شما مش با فویل انجام می دهید سعی کنید دستانتان را با وازلین طبی چرب کنید و یک دستمال تمیز کنار دست داشته باشید. احیانا اگر مواد دکلره به دستانتان خورد با دستمال تمیز کنید، وقتی که دستکش می پوشید مواد دکلره به دستکش ما بخورد و به قسمت هایی که نمی خوایم مش کنیم برخورد کند و مورا دچار لک کند؛ پس بنابراین خود من وقتی کار می کنیم به هیچ عنوان دستانم هم به مواد دکلره آغشته نمی شود.برای ترمیم های مش با فویل می توانید قسمت هایی را که قبلا مش داشته در قسمت انتهای ساقه از یک طرف فویل بیررون بذارید و حتما از مواد بدون آمونیاک استفاده کنید که این مواد گاز جمع نمی کند و باعث نمی شود که قسمت هایی که قبلا مش داشته دچار آسیب دیدگی شود.بعد از اینکه موها را رنساژ کردید موها را توی سرشور آبکشی می کنید و موهایی که بافته شده و لایه های مابین است باز می شود، و یک مش بالیاژ و خیلی زیبا خواهید داشت.


با تکنیک هایی که خدمتتون عرض کردیم یک فویل بدون نشتی خواهید داشت.

امیدوارم از این مطلب آموزش هایلایت مو با فویل استفاده لازم رو ببرید،منتظر کامنت ها و سوالاتتون هستیم..
آموزش توسط : انوشه شفیعی
گرداورنده : خداوندی
منبع : مدل مو سورا
پاسخ با نقل قول
 
موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Heart اموزش رنكهاي فانتزي اعظم بانو 17 2,765 1393/12/20 04:11 ب.ظ
آخرین ارسال: asemoon
Heart اموزش رنگ کردن مژه shokooh_32 24 11,697 1393/03/22 02:16 ق.ظ
آخرین ارسال: صحراء

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما
گروه انجمن تخصصی آرایشگران در فروردین ماه سال 1391 با هدف ایجاد یک فضای مناسب برای آموزش مهارت های رشته آرایشگری بانوان آغاز به کار کرد . این گروه همواره در تلاش است تا با یاری خداوند گامی هرچند ناچیز در این زمینه بردارد .
هدیه ما به کاربران
1هدیه 2هدیه 3هدیه هدیه4

ما را دنبال کنید: social social social social social

با افتخار ، نیرو گرفته از دانش و هنر ایرانیان .
طراحی قالب سایت توسط : وی بی پرو - تبدیل به MyBB توسط Azul - GreyWolf

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.