زمان کنونی: 1395/09/14، 05:26 ق.ظ

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
1392/03/02 10:42 ب.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/03/02 10:48 ب.ظ، توسط punk. دلیل ویرایش : )
punk آفلاین
عضو انجمن *

**

اعتبار: 22

برای یاد گرفتن آرایشگری از کجا شروع کنم؟ (سوال از متخصص های حرفه)

سلام به همه دوستان.
من زیاد به تالار سر نمیزنم اما هر وقت بتونم حتما میام و اخبار رو دنبال میکنم. اما چون تخصصی تو این حرفه ندارم (البته فعلا) خیلی نمیتونم تو بحثاتون شرکت کنم. این تاپیک رو ایجاد کردم تا با شما دوستان که تو این حرفه تخصص و تجربه دارید مشورت کنم و نظر شما رو هم بدونم.21 سالمه و اگر خدا بخواد تابستون درسم تموم میشه. مدتیه که خیلی به حرفه ارایشگری علاقه پیدا کردم و میخوام به محض تموم شدن درسم این حرفه رو بطور جدی شروع کنم و ادامه بدم. به نظرتون با این سن میشه تو مدت زمان کوتاه تری این حرفه رو بطور جدی و کامل یاد گرفت؟
تا چند ماه قبل انگیزه زیادی برای شرکت در کنکور ارشد داشتم اما بعدش فکرها و تصمیم هام به کلی عوض شد... و در نتیجه فعلا قصد شرکت در کنکور ارشد و خوندن برای ارشد رو ندارم چون ذهنم خیلی درگیره این حرفه شده. شاید فکر کنید که کلا بخاطر جنبه اقتصادی این قضیه میخوام برم سراغش اما جنبه اقتصادی این کار برام فقط بخش کوچیکی از این قضیه است... مدتیه که به یاد گرفتم مدلهای مختلف مو و .. علاقه پیدا کردم و کنجکاوی خیلی زیادی به یاد گرفتن انواع آرایش مو و ... دارم و احساس میکنم وقتی تمرینشون میکنم به آرامش میرسم. میخوام این حرفه رو عالی یاد بگیرم و تو کارم موفق باشم. خسته ام از اینکه درس بخونم و نمره بیارم البته درسم متوسطه و شاگرد بدی نیستم ولی دلم میخواد برم سراغ هنری که استعداد و توانایی و ذوقم رو توش بسنجم و کاملش کنم. درس خوندن واسه من هیچ ظرافتی نداره و من میخوام سالهای بعد از این زندگیم رو واسه کاری بذارم که دلم باهاش باشه و از انجام دادنش شاد باشم البته چه ارشد بخونم چه برم سراغ این حرفه خوانواده ام در هر صورت ساپورتم می کنند و میذارن خودم انتخاب کنم و من بین دو راهی ارشد و حرفه مورد علاقم گزینه دوم رو انتخاب میکنم و ارشد رو میذارم واسه بعدا که خدا میدونه کی قراره باشه... اگر اسم این دو تا رو میارم دلیلش اینه که هر دو رو از تصمیمات مهم زندگیم میدونم و میخوام با هدف برم جلو.
فعلا که درگیر امتحانها و مسائل دیگه ام تا کارام تموم بشن... بعدش بیشتر میام تالار اما خیلی سوالا برای شروع تو ذهنمه و واقعا بخاطر شدت علاقه و جدیتم برای یاد گرفتن این حرفه نمیتونم صبر کنم واسه تابستون امسال حسابی ذوق زده ام و دلم میخواد امتحانام زودتر تموم بشن... دلم میخواد اول جوابامو از شماها بگیرم.... میخواستم ازتون درخواست کنم که کمکم کنید برای شروع یادگیری باید از کجا و به چه صورت شروع کنم؟... باید پیش آرایشگری کار یاد بگیرم یا شرکت در کلاسها رو اول باید امتحان کرد؟ توصیه شماها برای کسی که میخواد از اول اول راه همه چیو شروع کنه چیه و چه راههایی رو بهش پیشنهاد می کنید...
بابت پر حرفیم معذرت میخوام. خواستم شرایطم رو کامل توضیح بدم. [تصویر:  arr.png]

ارسال: #2
1392/03/04 11:53 ق.ظ -
زهره شریفی آفلاین
عضو افتخاری انجمن

اعتبار: 131

RE: برای یاد گرفتن آرایشگری از کجا شروع کنم؟ (سوال از متخصص های حرفه)

سلام عزیزم ، امیدوارم تو هر راهی که انتخاب میکنی موفق باشی، ولی برای این حرفه بهتره از یک آموزشگاه خوب و موفق شروع کنی البته حتما نباید همه رشته هارو با هم شروع کنی یا همه رو تو یک آموزشگاه یاد بگیری ، بهتره اول یه کم وقت بذاری و در مورد انتخاب آموزشگاهت تحقیق کنی که دچار مشکل نشی، درسته که مهارت مهمه اما مدرک هم مهمه، بنابراین اول مدارکت رو بگیر و بعد میتونی تو یه سالن به کسب تجربه و مهارت بیشتر بپردازی. کاری که میخوای شروع کنی به نظرم یه کم از درس خوندن سخت تره و باید علاوه بر علاقه و استعداد از پشتکار بالایی هم برخوردار باشی که البته فکر میکنم از همه چیز مهمتره، هنر آرایشگری اول تکنیکه بعد ابتکار و سلیقه ، اگر هر دو رو داشته باشی میتونی تو این هنر موفق باشی، امیدوارم کلاسات رو جدی بگیری و نهایت استفاده رو از کلاسات و مربیا ببری و با تمرین زیاد به اهدافت برسی. موفق باشی عزیزم.
[تصویر:  13561834411.gif]

ارسال: #3
1392/03/04 12:16 ب.ظ -
سایه روشن آفلاین
معاونت انجمن

اعتبار: 329

سلام عزیزم.
خوب بنده با نظر زهره جونم کاملا موافقم
اما خودتون هم به این نکته اشاره کردی که برای درآمد اهمیتی قاءل نیستی اما بعدا که هزینه کردی متوجه میشی که باید این هزینه ها یا حداقل بخشی از آن برگرده اونجاست که دیگه مهم میشه.
اما عزیزم بر عکس ذهنیت اغلب مردم که فقط یک طرف قضیه رو نگاه میکنن به نظرم در حرفه آرایشگری باید از دل و جون مایه بذاری و سخت کار کنی تا بتونی سری تو سرها در بیاری و خیلی موفق بشی اگر نه باید به چهار تا مشتری بسنده کنی.
گلم نمیخوام دلسرد بشی نه اصلا فقط میخوام بگم اگر در خودت این قدرت وتوانایی رو میبینی که خیلی سر سختانه کار کنی حتما کلاس برو و از یک رشته که بیشتر علاقه داری شروع کن
بنده آموزشگاه خانم شریفی رو بهتون پیشنهاد میکنم چون ایشان استاد بسیار صبوری هستند.
موفق باشی

ارسال: #4
1392/03/22 01:50 ق.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/03/22 01:50 ق.ظ، توسط punk. دلیل ویرایش : )
punk آفلاین
عضو انجمن *

**

(1392/03/04 11:53 ق.ظ)زهره شریفی نوشته شده توسط:  سلام عزیزم ، امیدوارم تو هر راهی که انتخاب میکنی موفق باشی، ولی برای این حرفه بهتره از یک آموزشگاه خوب و موفق شروع کنی البته حتما نباید همه رشته هارو با هم شروع کنی یا همه رو تو یک آموزشگاه یاد بگیری ، بهتره اول یه کم وقت بذاری و در مورد انتخاب آموزشگاهت تحقیق کنی که دچار مشکل نشی، درسته که مهارت مهمه اما مدرک هم مهمه، بنابراین اول مدارکت رو بگیر و بعد میتونی تو یه سالن به کسب تجربه و مهارت بیشتر بپردازی. کاری که میخوای شروع کنی به نظرم یه کم از درس خوندن سخت تره و باید علاوه بر علاقه و استعداد از پشتکار بالایی هم برخوردار باشی که البته فکر میکنم از همه چیز مهمتره، هنر آرایشگری اول تکنیکه بعد ابتکار و سلیقه ، اگر هر دو رو داشته باشی میتونی تو این هنر موفق باشی، امیدوارم کلاسات رو جدی بگیری و نهایت استفاده رو از کلاسات و مربیا ببری و با تمرین زیاد به اهدافت برسی. موفق باشی عزیزم.
چشم زهره جان سعی میکنم حرفاتون رو برای رسیدن به هدفم بکار بگیرم و همه چیو جدی بگیرم. فعلا دارم رو همه چی فکر میکنم . هم هدفم هم اینکه دقیقا چطور و از کجا شروع کنم. به قول دوستان میخوام سعی کنم با برنامه برم جلو.=)
مرسی بابت جواب کاملت دوست عزیز.=)

(1392/03/04 12:16 ب.ظ)سایه روشن نوشته شده توسط:  سلام عزیزم.
خوب بنده با نظر زهره جونم کاملا موافقم
اما خودتون هم به این نکته اشاره کردی که برای درآمد اهمیتی قاءل نیستی اما بعدا که هزینه کردی متوجه میشی که باید این هزینه ها یا حداقل بخشی از آن برگرده اونجاست که دیگه مهم میشه.
اما عزیزم بر عکس ذهنیت اغلب مردم که فقط یک طرف قضیه رو نگاه میکنن به نظرم در حرفه آرایشگری باید از دل و جون مایه بذاری و سخت کار کنی تا بتونی سری تو سرها در بیاری و خیلی موفق بشی اگر نه باید به چهار تا مشتری بسنده کنی.
گلم نمیخوام دلسرد بشی نه اصلا فقط میخوام بگم اگر در خودت این قدرت وتوانایی رو میبینی که خیلی سر سختانه کار کنی حتما کلاس برو و از یک رشته که بیشتر علاقه داری شروع کن
بنده آموزشگاه خانم شریفی رو بهتون پیشنهاد میکنم چون ایشان استاد بسیار صبوری هستند.
موفق باشی
نه اینکه اهمیت قائل نباشم منظورم این بود که تو اولویتهای بعدیمه و یه سری چیزای دیگه برام مهمتره. آره دقیقا منم دوست ندارم از اینایی باشم که فقط چند تا مشتری داشته باشم و کارای ساده و یکنواخت انجام بدم. میخوام همه سعیمو بکنم. متاسفانه من تهران نیستم و در حال حاضر امکانش برام نیست که بیام آموزشگاهشونTT-TT... اما اگر خدا خواست و وارد میدون این حرفه شدم حتما روزی از حضورشون استفاده میکنم.=)... بابت راهنماییتون واقعا ممنونم.
هم از زهره جان و هم از شما ممنونم که وقت گذاشتید و کامل جواب دادید.=)=)

ارسال: #5
1392/03/22 02:31 ق.ظ -
عسل بانو آفلاین
هنرجوی رشته زیبایی

**

اعتبار: 3

punk جان امیدو.ارم موفق بشی حرفای اساتیدی که گفتن واقعا درسته
من خودم اشتباهم این بود تحقیق نکرده سریع رفتم یه آموزشگاه ثبت نام کردم بعدا خیییییییییییلی پشیمون شدم
از رفتار و شخصیت مربی واقعا زده شدم براش واقعا متاسفم....
کاش همه مثل خانم شریفی بودن

ارسال: #6
1392/03/23 02:58 ب.ظ -
silence آفلاین
هنرجوی رشته زیبایی

**

اعتبار: 8

سلام عزیزم درسته که آموزشگاه مهمه اما 50% هم به تلاش خودت بستگی داره تلاش کن و نگران نباش

ارسال: #7
1392/03/23 04:50 ب.ظ -
rooya آفلاین
هنرجوی رشته زیبایی

**

اموزشگاه مهمه من واقعا مربیم خوب بودراحت بودیم باهاش تلاشم واقعامهمه خودم رومانکن سایه ابداع میکنم روچشاش تمرین خیلی مهمه =)موفق باشی عزیزم
اگرتنهاترین تنهایان شوم بازهم خداهست اوجای تمام نداشته های منست

ارسال: #8
1392/03/24 12:19 ق.ظ -
punk آفلاین
عضو انجمن *

**

بابت جوابهای خوبتون یه دنیا ممنونم.

ارسال: #9
1392/04/14 09:02 ب.ظ -
ملکشاهی آفلاین
هنرجوی رشته زیبایی

**

اعتبار: 0

منم خیلی آرایشگری دوست دارم و واقعا در تلاشم که برم آموزشگاه.ولی این روزا با این همه گرونی برای آموزشگاه رفتنم کلی برنامه ریزی لازمه.

ارسال: #10
1392/04/15 10:30 ق.ظ -
روما آفلاین
کاندیدای مربیگری

خوب عزیزم از یاد گرفتن یک رشته شروع کن تا هم هزینه اش زیاد نشه و هم بتونی روی یک رشته تمرکز کنی و موفق تر باشی
ضمن اینکه میتونی در کنارش کار کنی و مقداری از هزینه رو تامین کنی.
سالن زیبایی روما
آموزش و ارائه کلیه خدمات تخصصی زیبایی
02166633839
02166635846
02166690501
02166689608

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation نظرسنجی قشنگ ترین اسم برای آرایشگاه؟؟؟؟؟؟؟؟ mali1jon 127 27,860 1395/08/26 03:14 ق.ظ
آخرین ارسال: ماریا رضوی
  گرفتن جواز براي تاسيس آرايشگاه _مرجان_ 77 47,227 1395/08/26 02:47 ق.ظ
آخرین ارسال: ماریا رضوی
  چگونه یک پیرایشگر حرفه ای شویم؟ mr.beiruti 2 142 1395/06/11 02:29 ب.ظ
آخرین ارسال: _مرجان_
Exclamation یه سوال در مود تیغ alirza7 0 97 1395/05/01 09:55 ب.ظ
آخرین ارسال: alirza7
  زمانبندی برای ارائه خدمات آرایشگاه سعیده بانو 8 1,175 1395/04/02 04:13 ق.ظ
آخرین ارسال: هانیه خوش نژاد
  گرفتن نمایندگی هدا آریا 0 272 1394/08/20 05:13 ب.ظ
آخرین ارسال: هدا آریا
Rainbow درآمد آرایشگری؟ denizi 20 5,522 1394/08/04 06:47 ب.ظ
آخرین ارسال: بارانیکا
  رعایت 6 نکته برای زیباتر شدن در شب عروسی خانومی 3 1,149 1394/07/23 07:11 ب.ظ
آخرین ارسال: mento
Heart مهمترین عامل برای جلب مشتری؟ denizi 3 1,237 1394/07/13 04:46 ب.ظ
آخرین ارسال: sa76538
  عجیب ترین شخصیت شناسی برای خانم ها! شخصیت شناسی براساس رژلب مدیر سایت 16 2,132 1394/07/01 07:48 ب.ظ
آخرین ارسال: ana552

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما
گروه انجمن تخصصی آرایشگران در فروردین ماه سال 1391 با هدف ایجاد یک فضای مناسب برای آموزش مهارت های رشته آرایشگری بانوان آغاز به کار کرد . این گروه همواره در تلاش است تا با یاری خداوند گامی هرچند ناچیز در این زمینه بردارد .
هدیه ما به کاربران
1هدیه 2هدیه 3هدیه هدیه4

ما را دنبال کنید: social social social social social

با افتخار ، نیرو گرفته از دانش و هنر ایرانیان .
طراحی قالب سایت توسط : وی بی پرو - تبدیل به MyBB توسط Azul - GreyWolf

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.