زمان کنونی: 1395/09/18، 03:44 ق.ظ

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
1392/02/09 04:46 ب.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/02/09 04:50 ب.ظ، توسط میرزانژاد. دلیل ویرایش : )
میرزانژاد آفلاین
متخصص هیرکات

اعتبار: 233

بهترین شامپوها و صابونها برای پوست و مو

تا بحال عقیده شخصی من بر این بود که صابون ها و شامپوها فقط جنبه بهداشتی و پاکیزه نگه داشتن را دارند.
و شامپوهای گران قیمت خارجی برای ترمیم مو و جلوگیری از ریزش و تقویت مو موثرند نیستند(درحالی که خیلی از مردم بر این باورند که هست) و همچنین صابونهایی مثله خرچنگ،حلزون،شتر مرغ...و چیزهای دیگر فرقی با صابونهای معمولی و ارزان قیمت ندارند (که بعضی ها فکر میکنند دارند)

تااینکه دیروز یکی از متخصصین پوست و موی مطرح کشورمان در این مورد چنین بیان کردند :

مهم ترین نکته در استفاده از صابون،منطبق بودن آن با پوست است. برای مثال کسی که پوستش چرب است باید از صابون مخصوص پوست چرب و کسی که پوستش خشک است باید از صابون مخصوص پوست خشک استفاده کند. گاهی اوقات تبلیغاتی را می بینیم که در آنها انواع صابون ها با عنوان صابون کوسه، خرچنگ، حلزون، شترمرغ و… با خواص فوق العاده و باورنکردنی نمایش داده شده و مدعی هستند که تمام مشکلات پوستی اعم از لک ها، چروک ها و جوش ها را از بین برده و پوست را به سفیدی برف روشن می کنند.
اگر درمورد این تبلیغات منطقی فکر کنیم، می بینیم که مگر چقدر خرچنگ در دسترس است که بتوان آنها را گرفت و عصاره شان را وارد صابون کرد؟ اصلا بر فرض که این کار هم با موفقیت انجام شود اما خاصیت آن واقعا چیست و اصلا روی آن تحقیق صورت گرفته است؟ حتی اگر هم اثری داشته باشد موقتی خواهد بود، بنابراین این صابون ها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند تا جنبه طبی و درمانی.
بهترین صابون ؟
صابون بهترین و بدترین ندارد، مهم سازگاری با پوست است،ممکن است فردی صابون بادام و فرد دیگری صابون آلوورا برایش مناسب باشد. البته تمام این صابون ها باید استاندارد بوده و از لحاظ بهداشتی تایید شده باشند. تفاوتی ندارد که صابون از کدام کشور وارد شود تنها مهم این است که باید توسط وزارت بهداشت بررسی شده باشد. البته لازم به ذکر است که صابون های ساخت کشور ایران از لحاظ کیفیت در سطح بالایی قرار دارند و نیازی نیست که حتما از صابون های خارجی استفاده کرد.

و عقیده من تبدیل شد به باور،باوری که سالها به مشتریان و کارآموز های خود همیشه گوش زد میکردم.

در کل ما برای چیزهایی که پول بیشتری میدیم ارزش بیشتر هم میزاریم و این ارزش باعث میشود با دقت تر با حوصله و مرتب با اون چیز برخورد کنیم،که طبیعتا نتیجه بهتر میگیریم،مثلا اگر یک صابون گران قیمت بخریم سعی میکنیم صورتمان را روزی سه بار سر ساعت و با دقت بیشتری آبکشی کنیم که باعث میشود صورتمان همیشه صاف،تمیز،بدون جوش،بدون لک...باشد،و عکس آن اگر یک صابون معمولی و ارزان داشته باشیم خیلی بشوریم روزی یکبار اونم چطوری!!! کف نکرده،ماساژ نداده و در آخر زود آبکشی میکنیم که نه تنها صورتمان خوب شسته نشده بلکه تمام املاح صابون هم روی صورتمان مونده و خشکه میزنه،و میگیم صابونش خوب نیست باید یه صابون گرون بخرم!!!
و همین مطلب که عرض کردم در مورد شامپو هم همین است .
[تصویر:  140275615918451.jpg]

ارسال: #2
1392/02/09 05:08 ب.ظ -
زهره شریفی آفلاین
عضو افتخاری انجمن

اعتبار: 131

RE: بهترین شامپوها و صابونها برای پوست و مو

یه نکته کوچک هم در تکمیل صحبتهای جناب میرزانژاد من بگم و اون اینکه در مورد صابونها و شامپوها باید به PHاونها توجه کنیم، برای مثال برای موهای رنگ شده بهتره که از شامپوهای خنثی و برای موهای چرب از شامپوهای قلیایی و موهای خشک از شامپوهای اسیدی استفاده کنیم. برای استعمال روزانه از شامپوهای ملایم (اسیدی) یا شامپو بچه استفاده کنیم .
[تصویر:  13561834411.gif]

ارسال: #3
1392/02/10 12:04 ب.ظ -
نظری آفلاین
مربی طراحی ناخن

اعتبار: 25

میشه شامپو های خوب و با کیفیت برای موهای چرب رو معرفی کنید
خدمات کامل ناخن ،شینیون .بافت و اکستنشن .آرایش و گریم صورت و کوپ در تبریز و تهران
با قیمت های کاملا استثنایی
جهت کسب اطلاعات بیشتر با این شماره تماس حاصل ف
رمایید.
09128157577

Happy-icon

ارسال: #4
1392/02/10 04:05 ب.ظ -
میرزانژاد آفلاین
متخصص هیرکات

(1392/02/10 12:04 ب.ظ)smart نوشته شده توسط:  میشه شامپو های خوب و با کیفیت برای موهای چرب رو معرفی کنید

شامپو مولتی ویتا گلرنگ از گروه صنعتی گلرنگ

ارسال: #5
1392/02/10 04:29 ب.ظ -
نظری آفلاین
مربی طراحی ناخن

منظورتون شامپوی ایرانیه؟
متاسفانه شامپوی ایرانی به موهای من نمی سازه
جسارتا خارجی معرفی میکنید
خیلی ممنونم
خدمات کامل ناخن ،شینیون .بافت و اکستنشن .آرایش و گریم صورت و کوپ در تبریز و تهران
رمایید.
09128157577

Happy-icon

ارسال: #6
1392/02/10 07:38 ب.ظ -
میرزانژاد آفلاین
متخصص هیرکات

(1392/02/10 04:29 ب.ظ)smart نوشته شده توسط:  منظورتون شامپوی ایرانیه؟
متاسفانه شامپوی ایرانی به موهای من نمی سازه
جسارتا خارجی معرفی میکنید
خیلی ممنونم

اول از همه پست اول این تاپیک رو کامل از اول تا آخر بخونید،شاید جواب سئوالتون رو پیدا کنید،
بعد اینکه شما سعی کنید دنبال عامل دیگری باشید،عواملی مانند تغذیه نادرست،عدم تحرک جسمی(ورزش نکردن)استرس و حساسیت به موها،اگر ریزش داره ارثی هم میتونه باشه،

و در آخر هر شامپویی که با اون موهاتون رو میشورید،البته شامپوی مخصوص جنس موهاتون با توجه به ph ، اگر بعد از 3 ساعت پوست سرتون خارش نداشت،اون شامپو با موهاتون سازگاری داره،در ضمن عوض کردن شامپو بصورت مکرر هم مناسب نیست .

ارسال: #7
1392/02/12 12:33 ب.ظ -
نظری آفلاین
مربی طراحی ناخن

آقای میرنژاد من پست اول شما رو کامل خوندم بعد اقدام به پرسیدن سوال کردم
و اینکه من هفته ای 6 روز و هر روز به مدت 3-4 ساعت به صورت حرفه ای ورزش می کنم
در مورد موارد دیگه هم مطمئن هستم که مشکلی ندارم
من منظورم از سوال این نبود که موهام مشکلی دارن
گویا سوال منو خوب متوجه نشدین
منظورم این بود که از نظر شما با توجه به ph و ... چه مارک خارجی در شامپو ها مناسب و با کیفیه ؟
رمایید.
09128157577

Happy-icon

ارسال: #8
1392/02/12 03:51 ب.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/02/12 04:51 ب.ظ، توسط میرزانژاد. دلیل ویرایش : )
میرزانژاد آفلاین
متخصص هیرکات

(1392/02/12 12:33 ب.ظ)smart نوشته شده توسط:  آقای میرزانژاد من پست اول شما رو کامل خوندم بعد اقدام به پرسیدن سوال کردم
و اینکه من هفته ای 6 روز و هر روز به مدت 3-4 ساعت به صورت حرفه ای ورزش می کنم
در مورد موارد دیگه هم مطمئن هستم که مشکلی ندارم
من منظورم از سوال این نبود که موهام مشکلی دارن
گویا سوال منو خوب متوجه نشدین
منظورم این بود که از نظر شما با توجه به ph و ... چه مارک خارجی در شامپو ها مناسب و با کیفیه ؟

من از شما پوزش میخوام حرف هام باعث ناراحت شدن شما شد.

تنها شامپوی خارجی که میتونم معرفی کنم، هم از لحاظ کیفیت هم از لحاظ قیمت مناسب هست و تونسته با گذشت چند سال کیفیت خودشو حفظ کنه شامپوها و محصولات ایپک - IPEK هست .

در کل میخواست اینو برسونم که در واقع تبلیغاتی که در مجلات و شبکه های سیما و ماهواره ها میشود و ادعا میکنند شامپو ویتامینه و پروتینه برای ریزش مو واقعییت ندارد چرا که متخصصین پوست و مو گفته اند که ویتامین و پروتئین ها واملاح معدنی نمیتوانند جذب زیر پوست شوند و به ریشه مو برسند وباعث تغذیه مو و بهبود ریزش مو بشوند،فقط از راه تغذیه .
شامپو نقش پاکیزه نگه داشتن مو را دارد .

و در آخر سعی کنید به هیچ عنوان از نرم کننده ها استفاده نکنید،درسته که مو نرم و لطیف میشه،ولی آسیب جدی به مو میزنه =)

ارسال: #9
1392/02/12 08:51 ب.ظ -
نظری آفلاین
مربی طراحی ناخن

خیلی ممنونم
اتفاقا از همین شامپو استفاده میکردم
نه نه اصلا ناراحت نشدم
در مورد نرم کننده هم من ماسک موی kuaf میزنم من موهام به خاطر نرم و نازک بودن و ضعیف بودن و دکلره ای که گذاشته بودم آسیب دیده بود و با 2-3 دوره از این ماسک بهبود پیدا کرد و مثل روزه اولش شد
با این وجود ازش استفاده نکنم؟
به تازگی یه شامپوی ایرانی و گیاهی گرفتم
شامپو گیاهی ریحان که برای شرکت فراطب هستش
که می خوام شروع کنم یه دوره هم اونو استفاده کنم
نظرتون در مورد این گونه شامپوها چیه؟
و یه سوال دیگه اینکه من توی آرایشگاه که بودم مشتریم داشت باهام صحبت می کرد می گفت من تا حالا موهامو با هیچ شوینده و شامپویی نشستم و همیشه با تخم مرغ می شورم موهامو و اصلا هم هیچ مواد شیمایی به سرم نمی زنم و هر چی میزنم طبیعی و گیاهیه و اینکه شونه هم بعد از هم حموم نمی زنم با سشوار اصلا کار نمی کنم
موهای خیلی بلند و مشکی و صافو ضخیمو خوبیم داشت...نظر شما چیه در مورد این مدل نگه داری و شستشو؟

میبخشید اینقدر سوال می پرسم
رمایید.
09128157577

Happy-icon

ارسال: #10
1392/02/12 09:05 ب.ظ -
میرزانژاد آفلاین
متخصص هیرکات

(1392/02/12 08:51 ب.ظ)smart نوشته شده توسط:  خیلی ممنونم
اتفاقا از همین شامپو استفاده میکردم
نه نه اصلا ناراحت نشدم
در مورد نرم کننده هم من ماسک موی kuaf میزنم من موهام به خاطر نرم و نازک بودن و ضعیف بودن و دکلره ای که گذاشته بودم آسیب دیده بود و با 2-3 دوره از این ماسک بهبود پیدا کرد و مثل روزه اولش شد
با این وجود ازش استفاده نکنم؟
به تازگی یه شامپوی ایرانی و گیاهی گرفتم
شامپو گیاهی ریحان که برای شرکت فراطب هستش
که می خوام شروع کنم یه دوره هم اونو استفاده کنم
نظرتون در مورد این گونه شامپوها چیه؟
و یه سوال دیگه اینکه من توی آرایشگاه که بودم مشتریم داشت باهام صحبت می کرد می گفت من تا حالا موهامو با هیچ شوینده و شامپویی نشستم و همیشه با تخم مرغ می شورم موهامو و اصلا هم هیچ مواد شیمایی به سرم نمی زنم و هر چی میزنم طبیعی و گیاهیه و اینکه شونه هم بعد از هم حموم نمی زنم با سشوار اصلا کار نمی کنم
موهای خیلی بلند و مشکی و صافو ضخیمو خوبیم داشت...نظر شما چیه در مورد این مدل نگه داری و شستشو؟

میبخشید اینقدر سوال می پرسم

خواهش میکنم،وظیفه است .

در مورد نرم کننده اگر موهاتون به حالت طبیعی برگشته دیگه استفاده نکنید .

شامپو ریحان هم خوبه اگر موهاتون به خارش افتاد استفاده نکنید .

در مورده مشتریتون هم خیلی کاره خوبی میکنه،در کل تخم مرغ هم شوینده قوی هست هم پروتئین مو رو تا یه حدودی تامین میکنه در مثله خوردن! عقیده بنده هم همینه که شامپوهای تخم مرغی یک درصد کار تخم مرغه طبیعی رو نمیکنند،از لحاظه رسوندن پروتئین به مو،فقط میشورند .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اصول صحيح مراقبت پوست siasiasia 40 2,499 1395/09/09 02:12 ق.ظ
آخرین ارسال: ayano
  تاثیر مثبت چای بر روی شفافیت پوست fns4565 0 24 1395/08/20 01:52 ب.ظ
آخرین ارسال: fns4565
  نوشیدنی هایی برای جوان ماندن fns4565 0 16 1395/08/19 12:20 ب.ظ
آخرین ارسال: fns4565
  میوه های مناسب پوست زرافشان 7 800 1395/07/21 09:17 ق.ظ
آخرین ارسال: sima25
  جوانسازی پوست با معجزه یخ! hiilda 2 276 1395/05/26 09:22 ب.ظ
آخرین ارسال: sheyda69
  9 تصور اشتباه در مورد مراقبت از پوست ترنم بهار 0 161 1394/03/17 04:01 ب.ظ
آخرین ارسال: ترنم بهار
  معجزه یخ در جوانسازی پوست sima25 3 489 1394/02/03 01:49 ب.ظ
آخرین ارسال: bahanee
  پاکسازی پوست چرب mahsa20 5 1,183 1393/11/02 02:51 ب.ظ
آخرین ارسال: _مرجان_
  پیلینگ پوست sima25 1 631 1393/10/28 05:02 ب.ظ
آخرین ارسال: _مرجان_
  15 درمان خانگی و گیاهی برای آفت دهان هانیه خوش نژاد 0 214 1393/06/31 12:05 ب.ظ
آخرین ارسال: هانیه خوش نژاد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما
گروه انجمن تخصصی آرایشگران در فروردین ماه سال 1391 با هدف ایجاد یک فضای مناسب برای آموزش مهارت های رشته آرایشگری بانوان آغاز به کار کرد . این گروه همواره در تلاش است تا با یاری خداوند گامی هرچند ناچیز در این زمینه بردارد .
هدیه ما به کاربران
1هدیه 2هدیه 3هدیه هدیه4

ما را دنبال کنید: social social social social social

با افتخار ، نیرو گرفته از دانش و هنر ایرانیان .
طراحی قالب سایت توسط : وی بی پرو - تبدیل به MyBB توسط Azul - GreyWolf

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.