زمان کنونی: 1395/09/16، 02:11 ق.ظ

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
1392/02/25 08:00 ب.ظ -
lilioumss آفلاین
کاربر انجمن

**

اعتبار: 0

خال

خال

خال دراثرازدیاد و بالغ شدن سلولهای ملانوسیت دراپیدرم ایجاد می شود. خال اندازه و اشکال مختلفی دارد و معمولا رنگ آن ازقهوه ای تا قهوه ای سیاه متغییراست. رنگ خال به خاطر وجود سلولهای خاص حاوی ملانین ( رنگدانه مسوول رنگ پوست) می باشد. خالهای مادرزادی نادرهستند و عمده خالها در20 سال اول زندگی ظاهرمی شوند و گاهی نیزتا 40 سالگی یا بعد ازآن نیز پیدا نمی شوند. خالها درهرجایی ازبدن و بصورت واحد و یا گروهی پیدا می شوند. خال درابتدا پهن و به رنگ قهوه ای یا سیاه است و به مرور بزرگ و گاهی صاحب مو می شود. خالها معمولا درعرض چندین سال به آرامی تغییرمی کنند و غالبأ برآمده تر و روشن ترمی شوند و البته بعضی شان نیزاصلا تغییرنمی کند. بعضی هایشان با یک پایه کوچک متصل به پوست باقی می مانند.

خالها گاه دراثرقرارگرفتن درمعرض آفتاب و یا طی درمان با بعضی داروها تیره ترمی شوند. همچنین خالها دردوران بلوغ و حاملگی پررنگ ترمی شوند. تغییردراندازه، تعداد، شکل و رنگ خال، خونریزی خال و خارش و دردناک شدن خال را باید جدی گرفت و با متخصص پوست مشورت کرد چرا که می تواند مطرح کننده ملانوم بدخیم باشد که نوعی سرطان پوست است. خالها را معمولا ازنظرزیبایی برمی دارند. رایج ترین روش برداشتن خال شامل تراشیدن سطحی و برداشتن و به هم رساندن دولبه زخم با بخیه می باشد. بیشتراین روشها درعرض مدت کوتاه و درمطب پزشکان قابل انجام هستند.

ارسال: #2
1392/02/25 08:08 ب.ظ -
خانومی آفلاین
مربی طراحی ناخن

اعتبار: 385

RE: خال

جالب بود من خودم به شخصه فکر میکردم خال ها مادر زادی هستن
البته خال مادر زادی فکر میکنم هرکسی حد اقل یه دونه داشته باشه من خودمم دارم
وقتی در متن خیابان سقوط میشوم

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما
گروه انجمن تخصصی آرایشگران در فروردین ماه سال 1391 با هدف ایجاد یک فضای مناسب برای آموزش مهارت های رشته آرایشگری بانوان آغاز به کار کرد . این گروه همواره در تلاش است تا با یاری خداوند گامی هرچند ناچیز در این زمینه بردارد .
هدیه ما به کاربران
1هدیه 2هدیه 3هدیه هدیه4

ما را دنبال کنید: social social social social social

با افتخار ، نیرو گرفته از دانش و هنر ایرانیان .
طراحی قالب سایت توسط : وی بی پرو - تبدیل به MyBB توسط Azul - GreyWolf

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.