زمان کنونی: 1395/09/20، 02:24 ب.ظ

نظرسنجی: آیا شیک بودن سالن تاثیر بیشتری در جلب مشتریان دارد یا مهارت آرایشگر؟
این نظرسنجی بسته شده است.
شیک بودن سالن 20.00% 1 20.00%
مهارت آرایشگر 80.00% 4 80.00%
در کل 5 رأی 100%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #11
1393/10/29 02:20 ق.ظ -
سی تیات آفلاین
عضو انجمن *

**

اعتبار: 5

RE: درآمد آرایشگری؟

در حال حاضر تعداد مشتری هام خدارو شکر خیلی زیاد شده من کلاسها رو که گذروندم توی سایتهای ارایشی ترکیب رنگها رو سرچ میکردم بعد موهای مشتری هام رو که برای کوتاهی مراجعه کرده بودن جمع میکردم وترکیب رنگها رو روشون میزدم وباهاشون البوم رنگ درس کردم و توی سالن به مشتری هام نشون میدادم اینجوری هم خودم از کارم مطمین میشدم وهم مشتری خیلی مشتاق میشد که موهاش رو رنگ کنم در واقع خیال جمع میشدن اخهیه مشتری که برای اولین بار بدون هیچ شناختی از کار ارایشگر می یاد سالن باید یه اطمینان بهش بدی که با ارامش منتظر نتیجه کار بمونه وبرای عروس هم از همون اوایل کارم بایه اتلیه ویه مزون قرارداد بستم وهر روز یه مدل عروس درست میکردم وعکس ازشون میگرفتم بعد نشون مشتری هام میدادم چون هر مراجعه کننده که برای ارایش شب عروسیش می یومد اولین درخواستش دیدن کار عروس هام بود برای تبلیغات هم کارت ویزیت به مشتری ها ودوستام وفروشگاههای لوازم ارایشی دادم امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم

ارسال: #12
1393/10/29 09:45 ب.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/10/29 09:55 ب.ظ، توسط denizi. دلیل ویرایش : )
denizi آفلاین
عضو انجمن *

**

اعتبار: 0

Heart RE: درآمد آرایشگری؟

(1393/10/29 02:20 ق.ظ)سی تیات نوشته شده توسط:  در حال حاضر تعداد مشتری هام خدارو شکر خیلی زیاد شده من کلاسها رو که گذروندم توی سایتهای ارایشی ترکیب رنگها رو سرچ میکردم بعد موهای مشتری هام رو که برای کوتاهی مراجعه کرده بودن جمع میکردم وترکیب رنگها رو روشون میزدم وباهاشون البوم رنگ درس کردم و توی سالن به مشتری هام نشون میدادم اینجوری هم خودم از کارم مطمین میشدم وهم مشتری خیلی مشتاق میشد که موهاش رو رنگ کنم در واقع خیال جمع میشدن اخهیه مشتری که برای اولین بار بدون هیچ شناختی از کار ارایشگر می یاد سالن باید یه اطمینان بهش بدی که با ارامش منتظر نتیجه کار بمونه وبرای عروس هم از همون اوایل کارم بایه اتلیه ویه مزون قرارداد بستم وهر روز یه مدل عروس درست میکردم وعکس ازشون میگرفتم بعد نشون مشتری هام میدادم چون هر مراجعه کننده که برای ارایش شب عروسیش می یومد اولین درخواستش دیدن کار عروس هام بود برای تبلیغات هم کارت ویزیت به مشتری ها ودوستام وفروشگاههای لوازم ارایشی دادم امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم

واقعا از توضیحات سی تیات عزیز ممنونم . خیلی عالی بود.
خیلی خوشحال میشم دوستان دیگه هم راهنمایی کنن و تجربیات اوایل کارشون را در میان بزارن .
با تشکر از همه
من عاشق این سایتم
آنقدر سخت کار کنید که روزی امضایتان قیمت پیدا کند...S (71)

ارسال: #13
1393/10/29 10:27 ب.ظ -
سی تیات آفلاین
عضو انجمن *

**

اعتبار: 5

خواهش میکنم عزیزم ایشالا تونسته باشم کمکی بهت کنم اگه سوالی داشتی باکمال میل درخدمتم توی کار ارایشگری مهمترین چیز برای ارایشگر صبر وحوصله اس ایشالا موفق باشی گلم

ارسال: #14
1393/11/04 02:03 ب.ظ -
denizi آفلاین
عضو انجمن *

**

سلام دوستان عزیزم
امیدوارم روز خوبی داشته باشین.
خیلی خوشجال میشم دوستان دیگه هم تجربیاتشون را بیان کنند.مرسی از همگی

ارسال: #15
1393/11/27 06:59 ب.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/11/27 07:02 ب.ظ، توسط denizi. دلیل ویرایش : )
denizi آفلاین
عضو انجمن *

**

كار زياد ،آشفتگي خانوادگي و نگاه متفاوت جامعه به زنان آرايشگر مهم ترين مشكلات آن هاست هرچند كه اين زنان با همه مشكلاتي كه دارند، بار اقتصادي خانواده هاي خود را به دوش مي كشند اما در ازاي سهم خود در اقتصاد خانواده از پايگاه اجتماعي محكمي چون ديگر زنان شاغل بهره مند نيستند.
مريم مودب كه سالن آرايش نسبتا بزرگي در شرق تهران را اداره مي كند، سال هاست از همسرش جدا شده و سرپرستي دو فرزندش را به عهده دارد. مي گويد: «10 سال است كه به شكل حرفه اي به آرايشگري مشغول است قبل از آن هم در خانه براي دوستان و آشنايان آرايشگري مي كرده» حالا كه شهرتي درمنطقه شرق تهران دارد، حدود يك ميليون تومان در ماه درآمد دارد هرچند در ايام ويژه اي چون عيد ها و تعطيلي ها اين درآمد بيش تر مي شود.
او بعد از جدايي از همسرش به تنهايي بار زندگي را به دوش كشيده و سعي كرده علاوه بر اين كه به تحصيل فرزندانش رسيدگي مي كند، كار خود را توسعه دهد، مي گويد: «موفقيت يك آرايشگر به تبحر، رفتار و به روز بودن او بستگي دارد البته مكان و فضاي آرايشگاه نيز مهم است.»
مودب به آرايشگاه هايي اشاره مي كند كه در ماه حدود 10 ميليون تومان درآمد دارند ولي اين درآمد تنها به خاطر تبحر آرايشگران نيست بلكه نام يك سالن آرايشي مي تواند اقتصاد يك آرايشگاه را متحول كند.
او از روزهايي مي گويد كه با كار در خانه اش مخارج زندگي خود، همسر دانشجو و فرزندانش را تامين مي كرده: «من برخلاف بسياري از آرايشگران براي كار با مخالفتي روبه رو نبودم؛ مادرم هم آرايشگر بود و مرا به اين كار تشويق مي كرد بنابراين براي توسعه دادن كارم هم انگيزه داشتم و هم اشتياق.»
او مهم ترين مشكل زنان آرايشگر را اختلافات زناشويي عنوان مي كند: «زنان آرايشگر ساعت كاري مشخصي ندارند و مجبورند در روزهاي تعطيل تا نيمه هاي شب كار كنند؛ اين باعث اختلاف هاي زناشويي مي شود و به همين خاطر خيلي از زنان آرايشگر از شوهرانشان جدا شده اند و گاه مجبورند خود بار زندگي را به دوش بكشند و سرپرست خانواده باشند.»
او تفاوت اين شغل با ديگر مشاغل زنان را همين آشفتگي زماني كار عنوان مي كند.
معصومه عابدي نيز آرايشگري است كه در يكي از سالن هاي شمال شهر تهران كار مي كند. حدود 40 سال سن دارد و تا به حال ازدواج نكرده است مي گويد: «زندگي خانواده اش را با اين شغل مي گذراند و درآمدش در وضعيت اقتصادي خانواده اش تاثير زيادي داشته است. درآمد مالك آرايشگاهي كه او در آن شاغل است، ماهي 30 تا 40 ميليون تومان است و او به شكل درصدي بابت هر مشتري پول مي گيرد: «عرف اين است كه آرايشگر 30 تا 40 درصد و مالك سالن آرايش بين 60 تا 70 درصد از درآمد سهم ببرند.»
به اعتقاد او درآمد اين شغل مي تواند زندگي و طبقه اقتصادي افراد را تغيير دهد اما به خاطر آشفتگي هاي خانوادگي و ديدگاه سنتي جامعه نسبت به اين شغل، زنان آرايشگر نمي توانند از منزلت اجتماعي بالايي برخوردار شوند.
اما شيرين، يكي از آرايشگران معروف تهران كه مالك سالن آرايش بزرگ و معروفي است، معتقد است هم از منزلت بالاي اقتصادي و هم از منزلت بالاي اجتماعي برخوردار است چرا كه تحصيلات دانشگاهي دارد و هر سال براي ديدن دوره هاي جديد آرايش و گريم به اروپا سفر مي كند. همسرش كه مرد ثروتمندي است، به خاطر علاقه او به اين شغل سالن شيكي را در شمال شهر تهران برايش فراهم كرده و او خودش مشتريانش را انتخاب مي كند: «در روز تنها چند ساعت كار مي كنم. آرايش صورت تخصص من است و تنها بعضي از عروس ها را كه مي دانم چهره قابل انعطافي دارند، مي پذيرم.»
درآمد سالن او حدود 40 ميليون تومان در ماه است اما او اين پول را در مقابل درآمد همسرش ناچيز مي داند.
اما زنان آرايشگري چون عابدي كه براي گذران زندگي به درآمدشان احتياج دارند، تمام وقت خود را در آرايشگاه مي گذرانند. او مي گويد حتي براي پختن غذا فرصت ندارد چرا كه ناچار است تمام مدت كار كند تا مشتريان خود را از دست ندهد.
از صبح تا 11 شب كار مي كند چرا كه معتقد است زندگي در اين روزگار سخت است و براي بهتر شدن وضعيت اقتصادي خواهر و برادرش نيازمند اين پول است. او و ديگر آرايشگران شب هاي عيد مجبورند شب را در آرايشگاه بخوابند تا صبح زود بتوانند به مشتري ها برسند. هرچند كه الان كار و درآمدي دارد اما خانواده اي ندارد و به همين دليل متاسف است.زندي هم زن آرايشگري است كه يكي از اتاق هاي خانه بزرگش را به آرايشگاه تبديل كرده است و به همراه دختر جوان ديگري كار مي كند. درآمد ماهانه اش بين 800 هزار تومان تا يك ميليون تومان است و بدون اين كه به زندگي خانوادگي اش آسيبي برسد، آرايشگري مي كند: «فرزندانم ازدواج كرده اند و من اين روزها وقت بيش تري را در آرايشگاه سپري مي كنم.»
همان طور كه به كار مشتري ها رسيدگي مي كند، به پشت پرده اي كه در آرايشگاه نصب كرده و اجاق گازي در آن قرار داده، سر مي زند و ناهار يا شام را براي خانواده اش مهيا مي كند.
گاه كه همسرش به او احتياج دارد، از مشتري ها عذرخواهي مي كند و به خانه اش كه به اندازه يك ديوار با آرايشگاهش فاصله دارد، سر مي زند.
مي گويد: «درآمد اين كار خوب است ولي خانواده ام از هر چيزي مهم تر است.» بخشي از خرج تحصيل فرزندش در خارج از كشور را او تهيه مي كند و از اين بابت خوشحال است: «هميشه به اين شغل علاقمند بودم و اول به خاطر علاقه و بعد درآمد كار كرده ام.»
به ديپلم قديمي آرايشگري اش اشاره مي كند: «وقتي اين ديپلم را گرفتم، اصلاً قصد كار كردن نداشتم و فقط به خاطر علاقه اين فن را ياد گرفتم اما بعد از بزرگ شدن پسرانم احساس تنهايي كردم و اين شغل باعث شد مشغول باشم و احساس مفيد بودن بكنم.»
زن جواني كه هنرآموز يكي از آرايشگاه هاست؛ از اهميت اين فن در كشورهاي اروپايي و آمريكايي مي گويد: «من و همسرم قصد مهاجرت به كانادا را داريم و ديپلم آرايشگري از مدرك پزشكي براي گرفتن ويزاي اقامت بهتر است. براي همين سعي دارم اين كار را ياد بگيرم.»
مي گويد: «در ايران همه به آرايشگري به عنوان يك شغل رده پايين نگاه مي كنند اما در كشورهاي خارجي اين يك تخصص است و درآمد خوبي هم دارد.»

منبع:http://news.bazarekar.ir/

معمولا سالن هاي آرايش زنانه داراي كاركرد هاي زيادي است حتي كاركرد حقوقي،زني كه مادرش سالن آرايش بزرگي دارد، حقوقدان است و هرگاه براي ديدن مادرش سري به آرايشگاه مي زند، به زناني كه با همسرشان مشكلي دارند، مشاوره مي دهد. او معتقد است فضاي آرايشگاه يكي از مهم ترين فضاهايي است كه زنان مي توانند بدون دغدغه مسايل شان را با هم در ميان بگذارند.
در اصل خيلي از زنان نه به خاطر آرايش بلكه به دليل حضور در اين فضا و تغيير روحيه، گپ زدن و تبادل اطلاعات به آرايشگاه مي روند.
شايد بتوان يكي از دلايل آن را كمبود فضاي عمومي براي حضور زنان دانست هر چند آرايشگاه زنانه اين كاركرد را براي آن ها دارد و محلي براي كسب درآمد و ارتقاي اقتصادي آنان نيز هست.

منبع :http://news.bazarekar.ir/

ارسال: #16
1393/11/28 03:27 ب.ظ -
Yapraq آفلاین
هنرجوی رشته زیبایی

**

اعتبار: 3

منم یک ساله آرایشگاه باز کردم، البته به صورت تفننی و درآمدم خیلی خیلی کمه، این درآمد کم یکی به خاطر منطقه ایه که توش زندگی میکنم (منطقه مون خونه کمه و زمینهای ساخته نشده زیاده) ، یکی به خاطر آرایشگاهمه که مجلل نیست و یه دلیل مهم دیگه هم به خاطر سن کم و مجرد بودنمه.
به نظر من سن هم تاثیر زیادی داره من قیمتهام خیلی پایینه، اکثر مشتریهایی که مراجعه میکنن هم برای اصلاح میان پیشم، تعریف از خود نباشه اصلاح رو عالی انجام میدم البته به گفته کسانی که کارمو دیدن، ولی با این وجود بعضی از مشتریها همین که میبینن سنم کمه میگن ما یه آشنای آرایشگر داریم برو یه مدت پیشش کار کن، بعضی هاشونم خیلی اذیت میکنن و انتظار دارن واسشون معجزه کنم.
منم میخواستم خواهش کنم دوستان حداقل و حداکثر قیمتهاشون رو اینجا مطرح کنن.
ممنون

ارسال: #17
1393/11/30 01:26 ق.ظ -
siasiasia آفلاین
مشاور پوست و زیبایی

اعتبار: 105

خیلی خوشحالم که دارید کار میکنید اصلا درامدش مهم نیست.بیشتر مشکلات شما با گذر زمان حل میشوند،محکم ادامه بده و سعی کن در همه ی زمینه ها پیشرفت کنی.هر کمکی که از دست من بربیاد خیلی خوشحال میشوم که براتون انجام بدم.اینجا همه کنارتون هستند تا پیشرفت کنید.با ارزوی موفقیت شما.

ارسال: #18
1393/11/30 01:41 ق.ظ -
سماء آفلاین
تمام دنیام بهزاد

اعتبار: 163

عزیزم سن و سال مطرح نیست باید جذبه و جدیت در عینه مهربانی و مشتری مداری تو کارهات باشه خودت اول باید خودت رو قبول داشته باشی
مثل باران چشمهایت دیدنی است .شهر خاموش نگاهت دیدنی است.زندگانی معنی لبخند توست خنده هایت بی نهایت دیدنیست.

[تصویر:  03-KamyabwWw.Kamyab.ir_.gif]

ارسال: #19
1394/06/21 09:33 ب.ظ -
denizi آفلاین
عضو انجمن *

**

سلام.کاش دوستان بیشتری ار تجربیاتشون میگفتن.از اینکه چطور کارشون را شروع کردن؟با چه امکاناتی شروع کردن؟???

ارسال: #20
1394/07/25 10:13 ب.ظ -
زیبای خفته آفلاین
عضو انجمن *

**

اعتبار: 1

Heart RE: درآمد آرایشگری؟

منم قصد دارم بعد از بزرگ شدن فرزندم هرچه زودتر یه سالن بزنم ولی زندگیمم دوست دارم و همچنین همسرمو....از طرفی هم علاقه مندی ب این شغل راغبم میکنه با اینکه تحصیل کرده هستم این شغلو دوسدارم و دیپلم رو تو دوران مجردی گرفتم و الان منتظر آیندم هستم و اینکه تخصصی ادامش بدم
ولی بعضی حرفا نگرانم میکنه و ابنکه نکنه با داشتن این شغل زندگیمو از دست بدم نمیدونم چیکار کنم و تصمیم گیری برام سخت شدهDazzled-icon
دوستایی ک متاهل هستن کاش بیشتر توضیح بدن و راهنماییم کنن.....ممنون میشم=)

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  برای یاد گرفتن آرایشگری از کجا شروع کنم؟ (سوال از متخصص های حرفه) punk 42 23,245 1395/06/18 05:36 ب.ظ
آخرین ارسال: Aysha
  آیا برای آرایشگری وام میدن؟ sigol 5 1,647 1393/02/07 01:23 ق.ظ
آخرین ارسال: حبیبه نقی نژاد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما
گروه انجمن تخصصی آرایشگران در فروردین ماه سال 1391 با هدف ایجاد یک فضای مناسب برای آموزش مهارت های رشته آرایشگری بانوان آغاز به کار کرد . این گروه همواره در تلاش است تا با یاری خداوند گامی هرچند ناچیز در این زمینه بردارد .
هدیه ما به کاربران
1هدیه 2هدیه 3هدیه هدیه4

ما را دنبال کنید: social social social social social

با افتخار ، نیرو گرفته از دانش و هنر ایرانیان .
طراحی قالب سایت توسط : وی بی پرو - تبدیل به MyBB توسط Azul - GreyWolf

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.