زمان کنونی: 1395/09/20، 02:19 ب.ظ

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
1393/08/28 05:34 ب.ظ -
sima25 آفلاین
مربی بافت و شینیون بافت

اعتبار: 234

سفیداب پنبه چیه؟

سفیداب پنبه روی

داشتن پوستی صاف و زیبا و بدون جوش ولک وجای جوش و... و البته با استفاده از طبیعی تربن مواد ممکن که هیچگونه عوارضی را روی پوست نداشته باشند آرزوی هر فردی است.
امروزه اکثر خانمها برای رهایی از مشکلات پوستی خود نظیر کک و مک وجوش و ...وهمچنین برای جلوگیری از تعریق و بوی بد آن خیلی از روشها را تجربه کرده اند که اکثر این روشها استفاده از داروها و مواد شیمیایی مضر میباشد بعنوان مثال دئودورانت ها و اسپری های ضدتعریق که از حداقل مضرات آنها ایجاد حساسیت های پوستی میباشد.
در این تاپیک نوعی از سفیداب را به شما معرفی میکنیم که دارای خواص درمانی بیشماری برای پوست صورت و بدن میباشد.از این سفیداب با نامهای سفیداب پنبه،سفیداب پنبه روی و یا سفیداب مروارید یاد میکنند.این سفیداب دارای ظاهری مانند الیاف های به هم پیوسته پنبه با وزن بسیار کم، رنگی سفید و شفاف است، و از عنصر روی و به شیوه اکسیداسیون تهیه می شودو همین عنصر روی موجود در سفیداب پنبه است که خاصیت ضدجوش و هم روشن کننده و هم ضد لک را دارا میباشد.

از جمله خواص درمانی سفیداب پنبه :

-ضد تعریق
-درمان جوش صورت
-درمان لک صورت
-ضد آفتاب طبیعی
-روشن و شفاف کننده پوست(رفع تیرگی های بدن از جمله زیربغل)
-کاربرد آرایشی
-ماسک صورت

روش مصرف

- ضد تعریق : سفیداب پنبه روی در جلوگیری از تعریق زیاد اثر مطلوبی دارد که باید پس از شستشو و خشک کردن محل به طوری که کمی رطوبت باقی مانده باشد مقداری از مواد را به صورت خشک بر روی محل بپاشید.

-درمان جوش صورت : ابتدا با آب ولرم و صابون پوست را شستشو کرده سپس مقداری از سفیداب پنبه روی را به همراه کمی عرق بید مخلوط و بر روی صورت قرار دهید پس از گذشت 15 الی 30 دقیقه پوست را با آب ولرم شستشو دهید . این عمل را به صورت روزانه یکبار انجام دهید.

-درمان لک صورت : ابتدا نشاسته ، کف دریا و سفیداب پنبه روی را با نسبت مساوی آسیاب و مخلوط کنید سپس مقداری از مخلوط را به همراه کمی ماست مخلوط و به صورت حرکت دورانی بر روی پوست ماساژ دهید پس از گذشت 15 الی 30 دقیقه پوست را شستشو کنید.

-ضد آفتاب طبیعی : با توجه به اینکه در زمان تهیه این ماده آرایشی ازعنصر روی در تهیه آن به کار رفته که هم باعث پیشگیری از آفتاب سوختگی همچنین خاصیت جوان سازی پوست را داراست، می توان با مخلوط کردن مقداری سفیداب پنبه روی و کرم روزانه کرم ضد آفتاب تهیه نمود. می توان گفت که این نوع کرم طبیعی ترین کرم ضد آفتاب است ، البته باید به این نکته اشاره کرد که پس از گذشت 2 ساعت محل را با آب و صابون شستشو و کرم خود را تجدید نمایید. دقت کنید که سفیداب را به قدری بریزید که کرمتان سفت نشود.ضد آفتاب حاصل کاملا بیرنگ است.

-روشن و شفاف کننده پوست : مقداری سفیداب پنبه روی را به همراه کمی شیر و روغن زیتون بکر مخلوط بر روی صورت و یا هر قسمت دیگری از بدن قرار داده و پس از گذشت 15 الی 30 دقیقه شستشو دهید.بجای شیر میتوانید از ماست استفاده کنید و قدری ماساژ دهید تا جذب پوست شود.

-کاربرد آرایشی : از جمله کاربردهای آرایشی سفیداب پنبه استقاده بعنوان پن کیک میباشد که میتوانید با یک پدآرایشی سفیداب را رو پوستتان بخوابانید.پوشش دهی سفیداب پنبه برای پوستهایی که جوش ولک زیادی نداشته باشند مناسب میباشد.سفیداب پنبه به هیچ وجه روی پوست نمیماسد.

-ماسک صورت :با استفاده از این سفیداب ماسکهای طبیعی زیادی میتوان تهیه کرد که برای پاکسازی پوست، از بین بردن مواد اضافی از منافذ پوستی، مرطوب و لطیف کردن، بالا بردن جریان خون و تغذیه پوست مناسب میباشند از جمله :

1-ماسک ویژه ضد جوش : بهترین زمان مصرف بعد از بخور صورت است که باید مقداری سفیداب نقره را با مقداری عرق بید و در صورتی که به لیموترش تازه دسترسی دارید یک عدد لیموترش تازه (تاکید می کنم که از آب لیموی شیشه برای پوست استفاده نکنید) را آب بگیرید مخلوط کرده روی پوست قرار داده 10 دقیقه بعد پوست را با آب ولرم بشویید.
اگر به عرق بید دسترسی ندارید میتوانید سفیداب را با ماست و چند قطره لیموی تازه ترکیب و استفاده کنید.

2-ماسک ویژه درمان جوش صورت بعد از اصلاح : مقداری سفیداب نقره را به همراه عرق بید و یا گلبهار به صورت ماسک بعد از هر بار اصلاح روی صورت ماساژ داده و قبل از خشک شدن ماسک پوست را شستشو کنید این نوع درمان یکی از بهترین و قدیمی ترین درمانهای جوش صورت بعد از اصلاح است که هم برای خانم ها و هم برای آقایان بسیار مفید خواهد بود.

3- ماسک ویژه روشن کننده ، درمان کک و مک : ابتدا پوست را با استفاده از بخار آب و یا دمکرده بابونه بخور دهید تا پوست کاملاً مرطوب شود سپس مقداری از سفیداب نقره را به صورت خشک روی پوست در تمام نواحی صورت ماساژ داده و پس از گذشت 10 دقیقه شستشو کنید سپس مقداری آب و گلاب را با نسبت مساوی مخلوط و با استفاده از پنبه روی پوست ماساژ دهید، این ماسک را در هقته ای 2 الی 3 مرتبه و هر ساعتی از شبانه روز می توان استفاده کرد، مناسب برای پوست های چرب و معمولی.

4-ماسک ویژه از بین بردن جای جوش : ابتدا مقداری سفیداب نقره را با نسیت مساوی حنای بیرنگ مخلوط و به آن آب اضافه کنید تا به صورت خمیر نسبتاً سفت بدست آید سپس خمیر بدست آمده را روی پوست ماساژ داده تا کاملاً روی پوست را بپوشاند، در این حالت صورت را حرکت نداده و هر چند لحظه یکبار مقداری آب را روی پوست اسپری کنید، پس از گذشت 20 دقیقه پوست را شستشو کرده و مقداری آب و گلاب را با نسبت مساوی مخلوط و با استفاده از پنبه روی پوست ماساژ دهید، این ماسک را در هقته ای 2 الی 3 مرتبه و هر ساعتی از شبانه روز می توان استفاده کرد، مناسب برای پوست های چرب و معمولی.

نکته ی مهم : بهترین زمان برای استفاده از ماسک هنگام غروب بوده و دو بار در هفته کافی است.

ذکر چند نکته خالی از لطف نیست :

1- این سفیداب هیچگونه عوارض پوستی بوجود نمی آورد چون یک ماده کاملا طبیعی میباشد.
2- با توجه به مقدار زیاد روی به کار رفته در این نوع سفیداب،استفاده از آن برای پوستهای خشک وحساس زیاد توصیه نمیشود.
3- . چون این سفیداب چربی پوست را میگیرد بهتراست با هرنوع پوستی (بخصوص پوست خشک) حتما با یک مرطوب کننده که چربی داشته باشد ترکیب شودبازهم تاکید میکنم که افراد دارای پوستهای خیلی خشک این سفیداب را استفاده نکنند.
4- این سفیداب یک لایه بردار خفیف است و استفاده آن به مرور زمان پوست را روشنتر میکند.
5- این سفیداب به هیچ وجه پوست را تیره نمیکند.
6- و استفاده از آن روی بدن هیچ گونه آثاری بر روی لباستان بجا نمیگذارد.

دوستان من خودم از این سفیداب به عنوان ضدتعریق و ضدآفتاب استفاده میکنم و بسیار راضی هستم.
جدیدا هم بعنوان پودر تالک هنگام اپیلاسیون و اصلاح صورت ازش استفاده میکنم.
و یه نکته دیگه تا یادم نرفته نیاز نیست حتما از عرق بید استفاده کنید میتونید از عرق کاسنی و یا عرق شاتره بجای اون استفاده کنید.
اینم یه عکس از سفیداب پنبه :

[تصویر:  141639839984821.jpg]

عزیزان منبع این مطلب تجربیات خودم باضافه گوگل عزیزمون و تجربیات دوستانم که از این سفیداب استفاده کردن هستش.=)
و خدایی که در این نزدیکی هاست ....

ارسال: #2
1393/08/29 03:12 ق.ظ -
siasiasia آفلاین
مشاور پوست و زیبایی

اعتبار: 105

RE: سفیداب پنبه چیه؟

با احترام به مطاب مفیدتون اما من اعتقادی به این چیزا ندارم.

ارسال: #3
1393/08/29 05:40 ب.ظ -
sima25 آفلاین
مربی بافت و شینیون بافت

سلام دوست خوب نظر شما هم واسه من قابل احترامه
اما مسلما چیزی که هست اینه که منم هر موضوعی که میخوام تو یه محیط اجتماعی به اشتراک بذارم و صدها و شاید هزاران نفر بخوان ازش استفاده کنن بدون تحقیق و نتیجه گیری به اشتراک نمیذارم منم اولش مثل شما اعتقادی بهش نداشتم اما همونطور که پایین پستم گفتم اول خودم امتحانش کردم و بعد نتیجه دوماه امتحان خودم باضافه تجربیات دوستامو به اشتراک گذاشتم
بازم ممنون نظرتون قابل احترامه

ارسال: #4
1393/09/01 12:40 ق.ظ -
masud.a آفلاین
عضو انجمن *

**

اعتبار: 2

سلام
بسیار بسیار عالی بود مچکرم لطفا مارو از تجروبیات تون بی بهره نزارید من برای ضد تعروق استفاده کرده بودم عالی بود
[img][تصویر:  69654d5ce089.gif][/img]http://matinstore.ir/http://matinstore.ir/

ارسال: #5
1393/09/01 02:03 ب.ظ -
taran آفلاین
عضو انجمن *

**

اعتبار: 0

با سلام
از کجا باید تهیه کنیم؟

ارسال: #6
1393/09/01 05:29 ب.ظ -
sima25 آفلاین
مربی بافت و شینیون بافت

سلام دوستان ممنون از لطفتون
من خودم از عطاریها تهیه میکنم بصورت مثقالی میفروشن تصویری که بالا ازش گذاشتم یه مثقال هستش
من 3 مثقال تو دوماه استفاده میکنم البته فقط واسه ضد تعریق
اگر استفاده های دیگه از ش میکنید باید بیشتر تهیه کنید
و یه مثقال اینجا از 2500تومن هست تا 4000 تومن

ارسال: #7
1393/09/05 04:01 ب.ظ -
طاهره طاهری آفلاین
سرپرست سالن زیبایی

اعتبار: 2

منم سال هاست از این سفید اب برای ضد تعریق استفاده میکنم وعالیه.یزد مثقالی 2000 تومنه
من کار نقاشی روی پارچه انجام میدم .اگه بخاین میتونم روی هد و پیشبند اصلاحتون عکس بنر ارایشگاهتونو چاپ کنم و یا هر ایده دیگه ای که دوست دارین

ارسال: #8
1393/11/29 03:31 ق.ظ -
سماء آفلاین
تمام دنیام بهزاد

اعتبار: 163

منم استفاده میکنم واقعا عالیه مام و ضد عرقهای شیمیایی رو به کل کنار گذاشتم فقط برای مصرفون مقدر کم کم و تو ظرف کاملا دربسته نگه دارید تا نم نکشه
مثل باران چشمهایت دیدنی است .شهر خاموش نگاهت دیدنی است.زندگانی معنی لبخند توست خنده هایت بی نهایت دیدنیست.

[تصویر:  03-KamyabwWw.Kamyab.ir_.gif]

ارسال: #9
1393/11/30 09:49 ق.ظ -
مریم بانو آفلاین
هنرجوی فعال رشته زیبایی

اعتبار: 23

چطور به عنوان ضد عرق استفاده میکنین؟عطری هم داره ؟؟

ارسال: #10
1393/11/30 01:33 ب.ظ -
سماء آفلاین
تمام دنیام بهزاد

اعتبار: 163

نه مریم جان هیچ عطری نداره از حمام که میای بیرون یه مقدارشو میزنی کف دستت و پخش میکنی بعد استفاده می کنی البته پوستت باید کمی نم داشته باشه نه خیلی خشک نه خیلی خیس در حد نم کم-مثله پودر بچه است-خیلی لطیفه
چون بو نداره و هیچ عطر و مواد شیمیایی استفاده نشده خوبه دیگه وگرنه مام و ضد تعریقهی دیگه هست
مثل باران چشمهایت دیدنی است .شهر خاموش نگاهت دیدنی است.زندگانی معنی لبخند توست خنده هایت بی نهایت دیدنیست.

[تصویر:  03-KamyabwWw.Kamyab.ir_.gif]

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما
گروه انجمن تخصصی آرایشگران در فروردین ماه سال 1391 با هدف ایجاد یک فضای مناسب برای آموزش مهارت های رشته آرایشگری بانوان آغاز به کار کرد . این گروه همواره در تلاش است تا با یاری خداوند گامی هرچند ناچیز در این زمینه بردارد .
هدیه ما به کاربران
1هدیه 2هدیه 3هدیه هدیه4

ما را دنبال کنید: social social social social social

با افتخار ، نیرو گرفته از دانش و هنر ایرانیان .
طراحی قالب سایت توسط : وی بی پرو - تبدیل به MyBB توسط Azul - GreyWolf

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.