زمان کنونی: 1395/09/17، 05:55 ب.ظ

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
1391/12/18 02:15 ق.ظ -
زهره شریفی آفلاین
عضو افتخاری انجمن

اعتبار: 131

قیمت گذاری روی کار بر اساس چه فاکتورهایی باید صورت گیرد؟؟؟

دوستان لطفا بفرمایید از نظر شما بر اساس چه فاکتورهایی باید قیمت بدیم، مثلا قیمت کار عروس یا میکاپ شنیون ویا رنگ ومش و کوپ و....
[تصویر:  13561834411.gif]

ارسال: #2
1391/12/19 01:17 ق.ظ -
زهرا روز بهانی آفلاین
سرپرست سالن زیبایی

اعتبار: 3

RE: قیمت گذاری روی کار بر اساس چه فاکتورهایی باید صورت گیرد؟؟؟

به نظر من باید بر اساس اینکه از چه موادی استفاده می کنیم و بر اساس تبهر و مهارت در کارمون قیمت بدیم ، همه کارها که که در یک رتبه قرار ندارند پس باید قیمتها هم متفاوت باشند.
زندگی حس غریبیست که یک مرغ مهاجر دارد............

ارسال: #3
1391/12/20 07:49 ب.ظ -
سوگل آفلاین
پلیس انجمن

اعتبار: 38

به نظر من قیمت گذاری خیلی سخته و باید خیلی مواظب باشیم که قیمتی که میگیم عادلانه باشه و برحسب کاری که انجام دادیم و وقتی که صرف کردیم و همینطور مواد خوبی که استفاده کردیم باشه .اینجوری وجدانمون راحتتره و رضایت خودمون و مشتریمون را فراهم کردیم .ممنون از بحث خوبتون

ارسال: #4
1391/12/21 08:45 ق.ظ -
فیروزه آفلاین
سرپرست سالن زیبایی

اعتبار: 7

نظر منم دقیقا مثل نظر سوگل خانمه. یعنی مثلا در مورد رنگ کردن درسته که وقت میزاریم . درسته که مهارت ترکیب رنگها را داریم و در آخر مشتری خیلی از رنگ راضیه و هر چی گفتیم شاید پولشو بده و بره ولی وجدانمون در عذابه چون مثلا رنگ 4000 تومانی مصرف کردیم ولی قیمت رنگ 18000 تومانی از مشتری گرفتیم . مشتری نمیدونه چه مارکی استفاده شده ولی خدا و خودمنو که میدونیم...........
بعضی آرایشگرها میگن مهم اینه که با رنگ 4000 تومانی ما رنگ 18000 تومانی بدست آوردیم رنگش هم ثابته و نمیره ولی خدایی هم اون بالاست که دوربینش رو ما کار میکنه.......

ارسال: #5
1391/12/21 10:59 ق.ظ -
زهره شریفی آفلاین
عضو افتخاری انجمن

البته من فکر می کنم مهارت تو کار مهمتره چون گاهی اصلا قیمت ابزار کار تاثیری تو کار نداره بطور مثال کوپ و ابرو و یا حتی شنیون ابزاری که مورد استفاده قرار میگیره خیلی قیمتی نداره ولی مهارت آرایشگر میتونه یه کار فوق العاده عالی از کار در بیاره و یا برعکس، یه کوپ کار ماهر حتی با قیچی نه چندان گرون قیمت بازهم کوپ کار خوبیه، و فکر میکنم قیمت کارش باید بیشتر از قیمت کار یه تازه کار باشه، بهرحال تجربه و مهارت میتونه روی قیمت کار خیلی تاثیر بذاره.موافق نیستید؟؟؟؟

ارسال: #6
1392/03/11 09:43 ب.ظ -
rooya آفلاین
هنرجوی رشته زیبایی

**

اعتبار: 8

من قیمتارونمیدونم چقدبگم اگه رنگ ازخودمشتری باشه نصف حساب میشه یا جوردیگه =)
اگرتنهاترین تنهایان شوم بازهم خداهست اوجای تمام نداشته های منست

ارسال: #7
1392/03/28 12:30 ب.ظ -
rooya آفلاین
هنرجوی رشته زیبایی

**

اعتبار: 8

واسه عروسای محجبه قیمت چطوری حساب میشه چون شینیون ندارن
اگرتنهاترین تنهایان شوم بازهم خداهست اوجای تمام نداشته های منست

ارسال: #8
1392/03/28 02:21 ب.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/03/28 02:24 ب.ظ، توسط میرزانژاد. دلیل ویرایش : )
میرزانژاد آفلاین
متخصص هیرکات

اعتبار: 233

نظر من اینکه بخواهیم قیمت رو خودمون منصفانه تعیین کنیم بر حسب زمان و قیمت وسایل مصرفی و ابزارمون باید باشه ، شما شغل های دیگه رو نگاه کنید ، شاید ارتباطی نداشته باشه مثال میزنم نرخ بلیط هواپیما رو چه مبنایی تعیین میشه ؟ درجه کیفیت هواپیما ،خدمات و سرویس دهی هواپیما و مدت زمان صفر . حالا هواپیما رو کی هدایت میکنه ؟ خلبان ، بیاییم بگیم چون خلبان ما مهارت خیلی خوبی داره و هواپیمارو خوب میرونه 20 سال سابقه داره و.... که دلیل قیمت گذاری نمیشه ، بله آرایشگر باید و الزاما مهارت کافی برای راه اندازی سالن آرایشگاه و خدمات برای مشتری باشه ، کسی که همچین مهارتی نداشته باشه که حق چنین کاری رو نداره .

حالا تو کار آرایشگری هم همینطور هست ، بله ما باید به نحو احسن کار انجام بدیم ، نه میتونیم کار بی کیفیت و نه کمی کاسی برای مشتری بزاریم ، یکی میبینی یک سال هست آرایشگره فلانقدر پول مغاذه داده کلی خرج کرده از ابزار و وسایل گرونقیمت استفاده میکنه حق داره از کسی که 20 ساله مغاذه معمولی با وسایل قدیمی و درب و داغون و مواد بی کیفیت استفاده میکنه بیشتر پول بگیره ، حال شاید تجربه دومی بیشتر از اولی باشه !

بیاییم برای هر ساعتومن یه قیمتی بزاریم : مثلا 40 هزار تومان
قیمت اندازه موادی که استفاده کردیم : مثلا 20 هزار تومان
درصدی از ارزش مکان و ابزار کار ( تو کار های جزئی نیازی نیست ولی در کارهای سنگین مثله عروس ، شینیون ،میکاپ ، دکلره ، هایلایت و.... لازم هست حساب شود )

زمان + قیمت مواد + درصدی از ارزش ابزار و مکان = ( قیمت کار انجام شده )
[تصویر:  140275615918451.jpg]

ارسال: #9
1392/03/28 03:05 ب.ظ -
زهره شریفی آفلاین
عضو افتخاری انجمن

من با شما خیلی موافق نیستم، مثال میزنم، کسی که مهارت کافی در زمینه رنگ و مش داره باید قیمت کارش با کسی که این مهارتو نداره یکی باشه. هر دو رنگ و مواد مصرفیشون یکیه اما من موی مشتریمو میسوزونم و رنگ مورد نظرشو در نمیارم ولی اون خانم که مهارت کافی رو داره موی سالم و رنگ مورد دلخواه مشتریو در میاره، قیمتش یکیه در شرایط یکسان؟؟؟

دو تا عروسکار با مواد مصرفی و شرایط یکسان عروس درست می کنند یکیشون با تمام تکنیکهای روز آشناست و دومی با تکنیک 10 سال پیش کار میکنه، قیمت هر دو عروس یکی باشه انصافه؟؟؟

یکیشون هر از گاهی هزینه میکنه برای یادگیری تکنیکهای روز و دومی نه. خوب انصاف نیست قیمت عروس هر دو یکی باشه.هست؟؟؟؟

ارسال: #10
1392/03/28 04:08 ب.ظ -
اعظم بانو آفلاین
سالن زيباي عروسك

اعتبار: 5

من هم با خانم شريفي موافقم ممنون از بحث خوبتون.
[email]azambanoo65@gmail.com
تجربه زيباي در عروس سراي عروسك
09309208827
azambanoo65@gmail.com

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قیمت کار عروس زهره شریفی 25 2,464 1392/08/15 03:19 ب.ظ
آخرین ارسال: Irsa

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما
گروه انجمن تخصصی آرایشگران در فروردین ماه سال 1391 با هدف ایجاد یک فضای مناسب برای آموزش مهارت های رشته آرایشگری بانوان آغاز به کار کرد . این گروه همواره در تلاش است تا با یاری خداوند گامی هرچند ناچیز در این زمینه بردارد .
هدیه ما به کاربران
1هدیه 2هدیه 3هدیه هدیه4

ما را دنبال کنید: social social social social social

با افتخار ، نیرو گرفته از دانش و هنر ایرانیان .
طراحی قالب سایت توسط : وی بی پرو - تبدیل به MyBB توسط Azul - GreyWolf

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.