زمان کنونی: 1395/09/18، 03:18 ب.ظ

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #11
1393/09/13 01:49 ق.ظ -
siasiasia آفلاین
مشاور پوست و زیبایی

اعتبار: 105

RE: معرفی ضد چروکهای مطرح بازار

سلام بر اساتید،در مورد ضدچروکهای اون اول یه راهنمایی ساده کنم شرکت اون کلا ضدچروکهای خودش را به دو بخش تقسیم میکنه،برا چروکهایی که خیلی عمیق نیستن و اصطلاحا سطحی هستن لاین ایستیال و برا چروکهای عمیق لاین الواژ را معرفی میکنه،در مورد لاین ایستیال که خیلی طرفدار داره شامل یه کرم ایستیال پلاس هست که مخصوص کل صورت هست،این محصول سرشار از انتی اکسیدان هست این کرم فعالیت سلول را افزایش میدهد و اثرات مضر رادیکالهای ازاد را خنثی میکند،خطوط کوچک به طور قابل ملاحظه ایی از بین میروند،وبا گذشت زمان پوست درخشانتر میشود،این کرم فاقد عطر بود و رنگ گلبهی ملایمی داره نتایج بالینی این کرم بعد از چهار ماه خودشو اثبات کرده،این محصول در دو نوع ایستیال پلاس کرم مخصوص پوستهای نرمال و خشک و ایستیال پلاس امولسیون مخصوص پوستهای مختلط و چرب عرضه میشود.
محصول بعدی دور چشم ایستیال هست،این محصول به صورت ژل کرم میباشد مناسب پوست دور چشم کسایی که خیلی پوست حساسی دارن،سریعا جذب شده و با داشتن ویتامین E و اسید هیالورونیک سریعا خطوط ریز دور چشم را کاهش میدهد.
لاین بعدی الواژ هست(الف با کسره) این لاین دارای سه محصول هست یکی الواژ صورت،یکی کنستانتره الواژ و دیگری دور چشم الواژ،الواژ ترکیبی از رتین الدهید و مشتقی از اسید هیالورونیک میباشد که ترکیب این دو باعث میشود چروکها و خطوط عمیق درست از همان ماههای اول ترمیم شوند و پوست سفت تر،این لاین دارای عطر بسیار ملایمی است.
محصول اول کرم الواژ صورته که استحکام بخش،صاف کننده،مغذی،و مناسب پوست خشک هست.
محصول بعدی کنسانتره الواژ هست این محصول برای خطوط عمیق پیشانی،گوشه خارجی چشم ها،بین ابروها و دور دهان بسیار مناسبه،این کرم را پس از استفاده از کرم صورت الواژ باید به خطوط و چروکهای مورد نظر زد البته میشه به تنهایی هم روی خطوط مورد نظر زد.
محصول بعدی دور چشم الواژ هست که بسیار مناسبه رفع پف و تیرگی دور چشمه همچنین برای چروکهای عمیق دور چشم هم مناسبه،در ضمن لیفت مناسبی هم داره.
لاین ایستیال تا 40 سال مناسبه و لاین الواژ برا بالای 40 سال،خوش و خرم باشید.

ارسال: #12
1393/09/15 06:15 ب.ظ -
taran آفلاین
عضو انجمن *

**

اعتبار: 0

سلام اسن محصولات که معرفی میکنید خیلی قیمت بالایی دارد رو قیمت 50 هم معرفی کنید با کیفیت خوب

ارسال: #13
1393/09/16 01:26 ق.ظ -
siasiasia آفلاین
مشاور پوست و زیبایی

سلام،من قبلا هم گفته بودم که کلا لوازم ارایشی را به دو دسته تقسیم میکنند،یا جنبه تخصصی و فارماکولوژی دارند مثل لیراک این دسته محصولات مثلا ضدچروکهاشون فرمولاسیون بهتر و تخصصی دارن و بیشتر پزشکان توجهشون روی این دست از محصولات هست و خوب بالطبع قیمت بالایی دارن،اما دسته دوم محصولات ارایشی و بهداشتی محصولاتی هستند که جنبه عمومی و بهداشتی دارن مثل نیوا و کلیون،این محصولات را هیچ پزشکی نسخه نمیکنه اما کیفیت بالایی دارن،من صحبت شما را حتما بهش توجه میکنم و براتون از ضد چروکهای اورال که هم قیمت مناسبی دارن و هم کیفیت بالایی دارن.به زودی درموردشون توضیح میدم،بابت یاداوریتون ممنون.

ارسال: #14
1393/09/17 06:27 ب.ظ -
taran آفلاین
عضو انجمن *

**

اعتبار: 0

(1393/09/16 01:26 ق.ظ)siasiasia نوشته شده توسط:  سلام،من قبلا هم گفته بودم که کلا لوازم ارایشی را به دو دسته تقسیم میکنند،یا جنبه تخصصی و فارماکولوژی دارند مثل لیراک این دسته محصولات مثلا ضدچروکهاشون فرمولاسیون بهتر و تخصصی دارن و بیشتر پزشکان توجهشون روی این دست از محصولات هست و خوب بالطبع قیمت بالایی دارن،اما دسته دوم محصولات ارایشی و بهداشتی محصولاتی هستند که جنبه عمومی و بهداشتی دارن مثل نیوا و کلیون،این محصولات را هیچ پزشکی نسخه نمیکنه اما کیفیت بالایی دارن،من صحبت شما را حتما بهش توجه میکنم و براتون از ضد چروکهای اورال که هم قیمت مناسبی دارن و هم کیفیت بالایی دارن.به زودی درموردشون توضیح میدم،بابت یاداوریتون ممنون.

---------
ممنون از راهنماییتون

ارسال: #15
1393/09/18 02:21 ق.ظ -
siasiasia آفلاین
مشاور پوست و زیبایی

سلام دوباره،امروز میخوام برند نوکس را معرفی کنم،این برند هم مثل لیراک برا هر رنج سنی یه لاین کامل ضدچروک معرفی کرده فقط یه خورده تلفظ محصولات این برند سخته مخصوصا موقعی که همشون را معرفی کردم احتمال داره یه کم گیج بشید.
اولین لاین نوکس،نیروانسک هست (نون دوم با کسره تلفظ میشه).نیروانسک دارای ترکیبات کاملا گیاهی با عملکرد مشابه بوتاکس،پیشگیری کننده از ایجاد چروک بر اثر استرس،این لاین مشابه دری دی یم لیراکه.این لاین شامل یه کرم هست که مناسب انواع پوسته،یه کرم ریچ مناسب پوستهای خشک و خیلی خشک،و یه کرم دور چشمه.از خواص دور چشم میشه به ضد چروک و تیرگی دور چشم،پر کننده خطوط ریز و سطحی.
نکته کنکوری این لاین اینه که از کرم و کرم ریچ میتوان به عنوان ماسک صورت هم استفاده کرد هفته ای 1 یا 2 بار برا صورت مناسبه.خیلی برا شادابی پوست مناسبه.نیروانسک برا بیست تا چهل سال خیلی مناسبه.
لاین بعدی نوکس اسمش مرویانس هست(میم و واو با کسره تلفظ شوند)فکر نکنم بتونید تلفظش کنید،هاااااااااا،اما یاد میگیرید،Merveillnce,دو تا ال تلفظ نمیشه.از خواص مرویانس میشه به کاهش عمق،طول،و تعداد چروکها،پر کننده خطوط عمیق،ریلکس کننده عضلات چهره،افزایش ساخت کلاژن اشاره کرد.این لاین یه سرم داره که مناسب انواع پوسته،یه کرم که مناسب پوستهای نرمال تا خشک،یه کرم ریچ که مناسبه پوستهای خیلی خشکه و یه فلویید داره که مناسبه پوستهای نرمال و مختلطه که این فلویید جاذب چربی پوست و ضد براقی پوسته.مرویانس برا افراد بالای 40 سال مناسبه.
برا الان همین دو لاین کافیه دو لاین دیگه داره که باشه برا بعد امیدوارم گیج نشده باشین.خداییش اسامی لاین های نوکس خیلی سخت و پیچیده هستند،پردی ژیوس،نیروانسک،مرویانس،اروماویانس،نوکسوریانس،نوکسلنس،رودمییل و .....خلاصه خیلی جالبن.فعلا شاد و سربلند باشید.

ارسال: #16
1393/09/21 04:39 ق.ظ -
siasiasia آفلاین
مشاور پوست و زیبایی

سلام دوباره الان میخوام دو لاین باقی مونده ضدچروکهای نوکس را معرفی کنم تا اینم بره پی کارش.
لاین سوم اسمش هست اروما ویانس(واو دومی با فتحه) این لاین یه ضدچروک قوی برای خطوط عمیق،افزایش حجم صورت و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و ضد افتادگی پوسته.یه امولسیون داره که مناسب پوست نرمال تا مختلطه و یه کرم ریچ داره که مخصوص پوستهای خشک و خیلی خشکه.این لاین برا افراد بالای 50 سال مناسبه.
لاین بعدی نوکس که در واقع قویترین ضد چروک این برند هست اسمش نوکسوریانس هست این لاین لکه هایی که بر اثر سن ایجاد شده اند را هم درمان میکنه،باعث افزایش حجم پوست و رفع افتادگی پوست میشود،لیفتینگ بسیار قوی داره.این لاین یه سرم داره که مناسبه انواع پوسته،میشه روزی دوبار به تنهایی یا زیر کرم روز و شب زد.کرم روز داره که بسیار کرم مغذی و ترمیم کننده خوبیه این کرم مناسبه پوستهای نرمال تا خشکه.یه کرم شب داره که بسیار ضد چروک قوی هست.این کرم شب برا هر نوع پوستی مناسبه.یه دور چشم هم داره که یکی از بهترین دور چشمهای بازاره.
دیگه لاین های نوکس تموم شد فقط میمونه یه تک محصول بنام ضدچروک نوکسلنس،این محصول قوی ترین فلوئید ضدچروک و جوان کننده پوست با عصاره های گیاهی میباشد.فوق العاده ترمیم کننده خوبیه،شفاف کننده و انرژی بخش پوسته.این محصول را میتوان روزی دوبار به تنهایی با همراه با هر کدوم از لاینهای نوکس استفاده کرد،خوبی این محصول اینه که مناسبه پوستهای مختلط وچربه.قابل ذکر هست که نوکسلنس پر فروشترین محصول شرکت نوکس و پرفروشترین ضدچروک فرانسه هست.
برند بعدی که معرفی میکنم اورال هست تا به قولی که داده بودم عمل کنم ،ضد چروکهایی با قیمت مناسب و ارزان.حدود این ضدچروکها از 45 تا 65 تومنه.

ارسال: #17
1393/09/21 06:51 ق.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/09/21 06:55 ق.ظ، توسط نسرین2. دلیل ویرایش : )
نسرین2 آفلاین
ارایشگر

**

اعتبار: 1

یک محصول خیلی عالی با قیمت مناسب محصولات شرکتricaud فرانسه هست..محصولات این شرکت عالین..همه مدل کرم هم دارن. تو نت باید سفارش دار..البته تو ایران فکر نکنم..یک کرم شب کلاژن دار داره که عالیه.کرمهاش از 40 هزار تا 170 هزار تومان هست.ولی کیفیتشون دز حد کرم های مارک های مرغوب بالای 200 هزاری هستن.مثلا 1 کرم 10 یورویی این دقیقا کیفیت یک کرم 40 یورویی لانکوم..اگه کسی تو اروپا اشنا دارید میتونید بگیید سفارش بدن.www.ricaud.com

اینم بگم که محصولات این شرکت در حد اورال نیست.. در حد لانکوم و کلینیک و وو کیفیت دارن.من 15 سال استفاده میکنم و کاملا به همه محصولاتش اشنایی دارم.همه لوازم ارایشی هاش هم خوبن.همه ضدوحساسیت وخنک کننده. ریملش مخصوص چشمای خیلی حساس..کوچکترین الرژی محصولات این شرکت ایجاد نمیکنه

ارسال: #18
1393/09/21 06:58 ب.ظ -
siasiasia آفلاین
مشاور پوست و زیبایی

من قبلا هم ذکر کرده بودم اول هدفم اشنایی بچه های سایت با ضدچروکهایی هست که جنبه درمانی دارند یا اصطلاحا جنبه فارماکولوژی دارند،این نوع ضد چروکها دارای فرمولاسیونی بسیار بالاتر از محصولاتی هستن که جنبه عمومی و بهداشتی دارند،برندricaud علیرغم کیفیت خوبی که داره هیچوقت نمیتونه با لیراک مقابله کنه.لیراک خودشو به جامعه پزشکی اثبات کرده،شما با چه متر و معیاری این برند را با بقیه برند ها یکی کردید؟من به شما یه کرم ایرانی معرفی میکنم که در حد یه کرم 50 تومنی خارجی کاربرد داره.اما ایا کل محصولاتش هم میتونن رقابت کنن؟برندی که شما معرفی کردید کیفیتش از نیوا هم پایین تره چه برسه بخواد با برندهای چون کدلی و نوکس و استادرم ،لیراک،مورد و .....مقابله کنه.فرانسه الارو هم تولید میکنه اما الارو کجا اوریاژ کجا لیراک کجا ؟مهم رضایت من و شما نیست مهم اثبات کارایی هست نه با یک محصول بلکه با تمام محصولات.
[تصویر:  89299014218913749064.jpg]

ارسال: #19
1393/09/29 12:39 ق.ظ -
siasiasia آفلاین
مشاور پوست و زیبایی

با سلام دوباره،در ادامه بررسی ضدچروک های بازار نیرسم به لورال یا اورال،که البته تلفظ اولی صحیح تر هست.لورال از سن بیست سالگی به بالا شروع میکنه،برا سنین بیست سال به بالا محصولاتی را که عرضه میکنه بیشتر جنبه تغذیه کنندگی و شادابی پوست را دارند،با مصرف مداوم این سری از محصولات شما میتونید روند پیری را عقب بیاندازین.
این لاین سه محصول داره که اولی هیدرافرش لورال هست،این محصول دارای دو نوعه که یکی برا پوست خشک و حساس و دیگری واسه پوست نرمال تا مختلطه،این محصول سرشار از املاح معدنی،کلسیم،منیزیم،و انواع ویتامین های مختلف هست که باعث تقویت،شادابی وابرسانی پوست میشوند،از پوست در برابر رادیکالهای ازاد محافظت میکنند،این کرم یه کرم روزه.
محصول بعدی هیدراتوتال لورال هست،این سری دارای دو نوع کرم روزه که یکی برا پوستهای خشک و حساس و دیگری برا پوستهای نرمال و مختلطه،یه کرم شب داره و یه دور چشم،خاصیت این کرمها محافظت از پوست در مقابل نور خورشید،رطوبت رسانی عمقی به پوست،کاهش تحریکات پوستی،استحکام دهنده پوست و طراوت دهنده پوست هستند،لورال برا رنج سنی بالای بیست سال یه سری پاک کننده هم عرضه کرده که به نام تریپل اکتیو شناخته میشوند،که فعلا من کاری بهشون ندارم بعد ها معرفی شون میکنم،
برا بالای سی سال این شرکت لاین ریپالپر کلاژن را معرفی کرده،این لاین با فرمولاسیونی غنی از کلاژن برای کاهش چروکهاو کمک به از بین بردن اولین نشانه های پیری تولید میشوند.این لاین دارای یه کرم روز و یه کرم شبه،استفاده مرتب از هر دوی این کرمها باعث میشود ظرف دو هفته چهره طراوت خاصی پیدا کند و ظرف سه هفته اثری از چروکهای سطحی نباشد،این محصولات از زبری و افتادگی پوست جلوگیری میکنند،خلاصه برا افرادی که سی سال را رد کرده اند فوق العاده گذینه ی مناسبی هستند.
لورال برا بالای 35 سالگی یه لاین کامل را معرفی مرده بنام رویتالیفت توتال ریپیر 10،این لاین دارای یه کرم روز دارای spf بیسته،بازسازی و مبارزه با نشانه های پیری حتی اثرات افتاب،لیفت سریع و قوی پوست برای کاهش و جلوگیری از بوجود امدن چین و چروکهای عمیق.این کرم روز بافت کرمی و بدون روغنی داره و بسیار مناسبه قبل از ارایشه،
محصول بعدی کرم شب رویتالیفت توتال ریپیر 10ّ هست،اولین کرمی هست که با ده نشانه پیری در زمان استراحت پوست مبارزه میکند،حاوی ترکیبات فعال مرطوب کننده چند منظوره برای کاهش و جلوگیری از بوجود امدن چروکهای عمیق،حاوی گلیسرین خالص جهت رطوبت رسانی عمقی پوست،بعد از 4 هفته استفاده از این کرم شب پوست بوضوح صاف تر و نرمتر دیده میشود.
محصول بعدی سرم رویتالیفت توتال ریپیر 10 هست،این سرم فقط در یک ساعت اسیب های پوستی را موقتا بازسازی میکند،استحکام پوست را افزایش میدهد،پوست را سریعا صاف میکند و پوست را برای استفاده از کرمهای روز و شب اماده میکند،این سرم را میتوان به تنهایی یا قبل از کرمهای روز و شب استفاده کرد.این لاین همانطور که از اسمش پیداست با ده نشانه پیری مقابله میکند:کاهش چین و چروکها،لطافت وصافی پوست،استحکام پوست،ابرسانی،افزایش کشسانی،کاهش لکهای تیره،هموار سازی پوست،درخشان کننده پوست،بهبود ساختار بافت پوست،کاهش منافذ باز پوست.این لاین برا خانومهایی که مشغله زیادی دارن و وقت کافی برا مراقبت از پوست ندارند،لورال برا همین رنج سنی یه لاین دیگه هم داره که اسمش رویتالیفت هست،رویتالیفت بخاطر قیمت مناسبی که داره پرفروشترین ضدچروک دنیاست،این لاین دارای یه کرم روز ،یه کرم شب و یه دور چشمه.این لاین چیز خاصی برا گفتن نداره و فقط طول دوره درمانش 4 هفته است،باز برا همین رنج سنی یه لاین دیگه داره بنام رویتالیفت دوبل که این لاین دارای یه رویتالیفت دوبل صورت و دیگری برا دور چشمه،این لاین بیشتر تمرکزش روی لیفت پوسته،این کرم توانایی کم کردن چروکها را ظرف یک هفته داراست،
کرم رویتالیفت دوبل دور چشم:لیفت فوری پلک ها و صاف کننده چروکهای اطراف دور چشم،از بین برنده افتادگی پلک با اولین بار استفاده،کاهش پف دور چشم.
لاین بعدی که این هم مناسب بالای 35 ساله اسمش رویتالیفت لیزر 3،هست،اولین ضد چروک با اثربخشی مشابه یک جلسه لیزر درمانی،بازسازی کامل پوست در 8 هفته،دارای دو ترکیب مهم و درمانی ضد چروک:اسید هیالورونیک و پروکسیلن سه درصد.حالا این دو ماده چکار میکنند بماند،همین جوری فکر کنم حسابی گیج شده باشید.
اولین محصول این لاین سرم رویتالیفت لیزر هست:قویترین سرم ضدچروک برای بازسازی بنیادی پوست،پر کننده نقاط گود افتاده پوست،بهبود بافت پوست،حاوی اسید هیالورونیک،پروکسلین 3درصد،سرامید و پروتئین.طریقه استفاده از این محصول به این صورته که چند قطره از این سرم را روی صورت ریخته و ارام ماساژ میدهیم.
محصول بعدی کرم رویتالیفت لیزر هست که این کرم دارای بافتی نرم و لطیف بوده براحتی بر روی پوست مینشینه و فوق العاده غنی بوده و به صورت عمقی به پوست نفوذ کرده،این کرم استحکام بخش خوبی برای پوست بوده و اثر لیفتینگ قوی داره.
محصول بعدی دور چشم رویتالیفت لیزر بوده که فوق العاده لطیف و نرم بوده،حاوی اسید هیالورونیک و کافئین بوده،این دور چشم باعث کاهش چروکها،رفع پف دور چشم و بازسازی و استحکام پوست دور چشم میشود،این دور چشم به صورت رولی بوده و خیلی راحت میتوان دور چشم حرکتش داد.
اثار این لاین پس از هشت هفته مشخص خواهد شد.
این چند لاینی را که معرفی کردم همگی مناسب 35 تا 50 سالگی بود که اهمیت مراقبت از پوست در این بازه زمانی را نشان میدهد.
شرکت لورال برا بالای 50 سال لاین ایج پرفکت را عرضه کرده،این لاین دارای 38 درصد فیبر کلاژن هست،این لاین دارای یه کرم روز یه کرم شب و یه کرم دور چشمه،
کرم روز این لاین دارای بافتی نرم و لطیف بوده و خاصیت الاستیسیته پوست را افزایش میدهد،لکهای ناشی از سن را کاهش میدهد و از بوجود امدن لکهای جدید خودداری میکند.
کرم شب این لاین مرطوب کننده و تقویت کننده قوی پوست بوده،حاوی ترکیبات ضد چروک،ضدلک و تیرگی و افزایش استحکام پوست بوده.
کرم دور چشم این لاین پوست اطراف چشم را مستحکم،نرم و لطیف میکند،چروکهای عمیق اطراف چشم را کاهش داده و چروکهای پلک را صاف میکند.
این لاین ایج پرفکت یه شیر پاک کن و یه تونر هم داره که شرکت لورال تاکید زیادی بر استفاده از این دو محصول جهت اثر بخشی ضدچروکهای این لاین داره.
اخرین لاین لورال که مناسبه بالای 60 سال هست اسمش ایج ری پرفکت پرو کلسیم هست،این کرم تغذیه کننده پوست برا افزایش خاصیت ارتجاعی و جوان تر نشان دادن پوسته،از 60 سالگی یاخته شدن کلسیم در بدن کاهش میابد و این کاهش کلسیم باعث عدم چسبندگی سلولها میشود،در این سن پوست خشک و شکننده میشود و فیبرهای موجود در پوست ضعیف و در نتیجه پوست شل میشود،این لاین فقط یه کرم روز داره که دارای spf 15 میباشد،از مزایای این کرم میتوان به ضد شل شدگی پوست:بافت پوست را بازسازی میکند،استحکام ان را افزایش میدهد و پوست متراکمتر و انعطاف تر میشود،
ضد لکهای تیره،و تغذیه کننده عالی پوسته،این کرم واقعا کارکردشو تو بازار اثبات کرده و محبوبیت زیادی داره.
نکته ایی که خیلی مهمه اینه که عموما سعی کنید در انتخاب هر لاین ضد چروک همیشه کل لاین را خریداری کنید یعنی هم کرم روز هم سرم و هم کرم شب اینجوری هم مدت درمان کاهش می یابد و هم نتیجه بهتری پیدا میکنید،سعی کنید اگر اون لاین پاک کننده های اختصاصی هم داره از همونها استفاده کنید واقعا در نتیجه کار خیلی موثره،کل ضد چروکهای لورال از 40 تومن شروع شده و تا 70 تومن ادامه دارند واقعا از نظر قیمت به کیفیت عالی هستند اما این ضد چروکها در دسته دوم محصولات ارایشی یعنی اونهایی که جنبه عمومی و بهداشتی دارن طبقه بندی میشوند.پس انتظارات خودتونو کنترل کنید،ببخشید اگر خیلی فک زدم،محصولات لورال تموم شد در مرحله بعد میرم سراغ لانژه.شاد و سبز باشید.

ارسال: #20
1393/09/29 07:34 ب.ظ -
sharare آفلاین
هنرجوی رشته زیبایی

**

اعتبار: 10

سلام چرا اینقدر مطلب طولانی میزارید Dont-know-iconDont-know-iconخوندنش سخته.....Drunk

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی لایه بردار مناسب برای پوست چرب رانیا 14 17,346 1394/11/08 07:33 ب.ظ
آخرین ارسال: جواد آقابابایی

چه کسانی این موضوع را خوانده اند؟
کاربرانی که این موضوع را خوانده اند (2 کاربر):
javad1215، asizebel

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما
گروه انجمن تخصصی آرایشگران در فروردین ماه سال 1391 با هدف ایجاد یک فضای مناسب برای آموزش مهارت های رشته آرایشگری بانوان آغاز به کار کرد . این گروه همواره در تلاش است تا با یاری خداوند گامی هرچند ناچیز در این زمینه بردارد .
هدیه ما به کاربران
1هدیه 2هدیه 3هدیه هدیه4

ما را دنبال کنید: social social social social social

با افتخار ، نیرو گرفته از دانش و هنر ایرانیان .
طراحی قالب سایت توسط : وی بی پرو - تبدیل به MyBB توسط Azul - GreyWolf

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.