زمان کنونی: 1396/05/28، 10:18 ب.ظ

 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
1393/02/16 05:30 ب.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/02/16 05:30 ب.ظ، توسط sima25. دلیل ویرایش : )
sima25 آفلاین
مربی بافت و شینیون بافت

****

ارسال‌ها: 579
تاریخ عضویت: بهمن 1392
اعتبار: 235
 
میکرودرمی چیست؟


سوگند جونی این تاپیکو واسه خاطر روی ماه تو زدم و البته جای این تاپیک تو این انجمن هم خالی بود

ميکرودرم ابرژن ( ابريشن ) چيست؟

ميکرودرم یا ابريشن يک روش غير تهاجمي جهت لايه برداري پوست است. با اين روش لايه هاي فوقاني پوست توسط کريستالهاي اکسيد آلمينيوم برداشته ميشوند
اين روش ساده و سريع ميتواند براي درمان علايم اوليه ناشي از پيري پوست بکار برده شود
از میکرودرم می‌توان برای رفع جای جوش‌ها و همچنین در درمان جای آکنه و آبله‌مرغان نیز استفاده کرد. جوشگاه‌های زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و اغلب بر حسب نوع اسکار (جای جوش) و محل و عمق آن به چند جلسه درمان هفتگی نیاز دارد.همچنین در ترمیم جوشگاه‌های سوختگی و در درمان چروک‌های سطحی و کم عمق پوست از این روش استفاده می شود.
ميکرو درم ابرژن را ميتوان علاوه بر صورت براي اصلاح ضايعات گردن بازوها و پشت دستها و نيز براي کساني
که پوستي تيره دارند و لايه برداري شيميايي نميتوانند انجام دهند بکار برد
از مزایای انجام این روش اين است که آمادگي قبلي خاصي نياز نميباشد و ضمن انجام ، درد و ناراحتي نداشته و نیازی به استفاده از بیهوشی یا بیحس کنندهای موضعی نیست و ظرف 3 تا 15 دقیقه انجام میشود و بعد از اتمام عمل نياز به استراحت نداشته و شخص ميتواند به سر کار خود مراجعه کند.
مهمترین مزیت میکرودرم ابرژن این است که این روش کاملا بی عارضه است.
میکرودرم با فواصل زمانی کوتاه قابل انجام است. در پوستها با رنگ مختلف و حتی بسیار تیره نیز میتوان از این روش درمانی استفاده کرد .حتی قبل از میهمانی ها میتوان با یک میکرودرم ملایم صاحب پوستی روشن و کشیده شد و بلافاصله در مجالس شرکت کرد.
با این دستگاه حساس و پیشرفته جریانی از کریستالهای ظریف اکسید آلمینیوم روی پوست باعث لایه برداری سریع میشود. ضمنا یک مکش روی پوست انجام میشود که باعث جمع شدن کریستالها از سطح پوست و همچنین بهتر شدن جربان خون به منطقه وفعال شدن سلولهای فیبروبلاست و نتیجتا ترمیم و طراوت پوست میگردد. در روشهای قدیمی که به درمابرژن معروف شده بود لایه برداری مستقیم با ابزاری مثل سمباده که دردناک و پر عارضه بود و گاهی منجر به ایجاد لک و تیرگی در پوست می شد.

موارد استفاده :

رفع جای جوش :
فرورفتگی های ناشی از جوشهای قبلی و جای آکنه و جوش با میکرودرم قابل رفع است. طی جلسات لازم پوست صاف و کشیده میشود.

جوان سازی پوست :
از این روش در درمان چروکهای سطحی و کم عمق پوست میتوان استفاده کرد . چندین جلسه درمان در این مورد بکار میرود . فواصل درمان را بر حسب وضعیت بیمار میتوان تغیر داد و از هفته ای یک بار تا دو هفته یک بار فواصل را اضافه کرد.چروک های خیلی عمیق با این روش درمان نمیشوند ولی قوام کلی پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکمتر میشود. چون در این روش سلیش پوست سطحی است جوشگاه و تغیر رنگ پوست دیده نمیشود. به همراه این روش از لیزرهای جوان سازی بدون زخم میتوان استفاده کرد که نتیجه درمان را خیلی بهتر میکند.
لک های پیری:
این لکها یا مربوط به آفتاب بوده یا در سنین بالا در پوست های روشن دیده میشود این لکها با میکرودرم ابریشن درمان میباشدکه پروسه درمان در این روش کاملا بدون عارضه می باشد.
لکهای حاملگی:
مهمترین اثر میکرودرم ابریشن کمرنگ یا محو کردن لکهای حاملگی است مخصوصا اگر همزمان با آن از داروهای لک بر استفاده شود. بررسی های اخیر که روی میکرودرم ابریشن انجام شده نشان دهنده افزایش 20 برابری نفوذ ویتامین سی پس از یک جلسه درمان میباشد .این اثر میکرودرم در لکهائی که قبلا با درمان های ضد لک بهبود نیافته اند مشهود تر است.
درمان جوشهای (اسکار) آکنه و آبله مرغان :
جوشگاه های زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و معمولا بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن به چندین جلسه درمان هفتگی نیاز دارد . در ترمیم جوشگاهای سوختگی نیز از این روش میتوان استفاده کرد.
کوچک کردن منافذ پوستی :
باز شدن منافذ پوست یکی از مشکلات عمده در خانمها وآقایان میباشد. یکی از راههای درمان این مشکل استفاده از میکرودرم ابریشن است. بعد از چند جلسه درمان بعلت بافت سازی و محکم تر شدن پوست منافذ پوستی نیز کوچک تر میشود.
درمان وبر طرف کردن تاتو یا خالکوبی :
یکی دیگر از کاربردهای این روش، درمان و برطرف کردن جای تاتو و خالکوبی است.خالکو بیهای سطحی پوست را میتوان با این روش درمان کرد یا از همراهی میکرودرم ابریشن با لیزر های خاص جهت پاک‌کردن تاتوهای بد رنگ شده یا بد فرم استفاده نمود.

تمیز کردن پوست واز بین بردن کومدونهای سر سیاه :
برای از بین بردن جوشهای سر سیاه که بسیهر شایع میباشد نیز میتوان از میکرودرم ابریشن استفاده کرد .کاهش جوشهای سر سیاه پوست به کم شدن ضایعات جوشهای غرور جوانی نیز کمک خواهد کرد.
درمان ترکهای پوستی :
در درمان ترکهای پوست در زمان حاملگی یا چاقی و بلوغ نیز میتوان از این روش استفاده نمود که البته خیلی خوب به درمان پاسخ نمیدهد.
درمان ضایعات در سایر نقاط بدن:
در درمان چروکهای ناحیه گردن وضایعات نواحی دیگر پوست بدن نیز از این روش میتوان سود جست.

روش انجام :

در ابتدا پوست تمیز میشود و از آرایش و چربی کاملا پاک میشود
سپس به مدت لازم بر حسب نوع پوست و ضایعه آن که توسط پزشک و یا درمانگرتعیین
میگردد سایش در جهات مختلف و روی قسمتهای مختلف انجام میشود.زمان لازم حدودا 20-30 دقیقه در صورت و 20 دقیقه در گردن به طول می انجامد جهت ضایعات سطحی مانند کمدون ،کلاسما ، کک و مک یا جوانسازی سایش را فقط تا حد قرمزی مختصر پوست انجام داده و جهت ضایعات عمقی مانند اسکار آکنه ، آبله مرغان و یا چروکها سایش را تا درم پاپیلر و دیدن نقاط ریز خونریزی ادامه میدهیم .پس از خاتمه درمان صورت پاک و شسته میشود . یک کرم قابض (مثل اسید دوزنک یا کالامین) به محل مالیده میشود.به جز مصرف ضد افتاب مراقبت خاصی پس از درمان لازم نیست و این روش برای افرادی که کار میکنند مناسب میباشد. تعداد درمان برحسب تمایل بیمار قابل تغییر میباشد.

نکات مهم در خرید دستگاه میکرودرم ابریژن:

دستگاهای میکرودرم ابريژن دارای یک پمپ مکنده برای ایجاد خلاء میباشد که قلب دستگاه میباشد .به همین دلیل قدرت و نوع پمپ مکنده بسیار مهم میباشد. سیستمهای درم ابریژن بسته به نوع ابزار ساینده تقسیم بندی میشوند.

سیستمهای دیاموند یا الماسه وسیستم پودری عمده دستگاهائی میباشند که مورد استفاده قرار میگیرند.

سیستم دیاموند :
در سیستم های دیاموند یا الماسه عمل سایش توسط کشیدن پروبی با سطح پوشیده شده با مواد ساینده بر روی پوست صورت میگیرد. فشار منفی مکش تنها باعث تماس موثر پروب بر روی پوست میشود از آنجا که در زمان تماس پوست با پروب هوائی وارد دستگاه نمی شود پس دبیمکش تاثیری در عملیات ندارد. در هنگام خرید سیستم دیاموند به فشار مکش دستگاه توجه فرمائید. میزان فشار مکش حداکثر میبایست 75 صدم بار باشد.

سیستم پودری :

در سیستم های پودری عمل سایش توسط پودر اکسید آلمینیوم که بر روی جریان هوا سوار شده و به سطح پوست برخورد میکند صورت میگیرد. بنابر این جریان هوا یا دبی پمپ کننده دستگاه نقش تعیین کننده ای در عمل درم ابریژن به روش پودری ایفا میکند. دبی 30 تا 50 لیتر بر دقیقه لازمه کار با دستگاه میباشد. پمپهای مکنده هوا عمل تولید خلا را انجام میدهند .
معمولا پمپهای مکش بر سه نوع روتاری یا چرخنده – دیافراگمی و سیلندر پیستونی استفاده میشود. پمپ دیافراگمی ارزانتر و سبکتر از این نوع میباشد. همچنین نیازی به روغن برای آببندی ندارد. در این نوع پمپ یک پیستون به کمک موتور حرکت داده میشود و در دو صفحه فلزی کوچک جریان هوا مانند شش انسان حبس یا ازاد میشود بطوری که در یک طرف فشار منفی و در طرف دیگر فشار مثبت ایجاد میشود.
چنانچه این صفحات فلزی که نقش دیافراگم را بازی میکنند خاصیت ارتجاعی خود را به خاطر کار زیاد یا ورود جسم خارجی مانند گرد و غبار از دست میدهند فشار مکش ایجاد شده توسط پمپ افت میکند لذا این پمپ ها را تنها برای استفاده در زمانهای کوتاه وشرایط محیطی تمیز میتوان استفاده کرد. پمپهای دیافراگمی را پمپ خشک نیز مینامند . به علت فشار ودبی کم پمپهای خشک معمولا از چند پمپ خشک به صورت موازی استفاده میشود.دیگر نوع پمپهای مکنده پمپهای روغنی یا روتاری میباشند. در پمپهای روتاری با چرخاندن یک بادامک درون یک استوانه میبایست توسط روغن و یا مایعات دیگر آب بندی شود. این نوع پمپ مکنده فشار مکش و طولعمر بسیار بیشتری نسبت به نوع دیافراگمی دارد ولی استفاده از آن در وسایل بدلیل پس دادن روغن منسوخ شده است.
در پمپهای سیلندر پیستونی یک یا دو پیستون بزرگ به کمک موتور حرکت داده میشود وتولید فشار یک نواخت و بدون افت کرده و طول عمر بسیار بیشتری نسبت به پمپهای دیگر دارد و بهدلیل استهلاک خیلی کم موتور با وجود قیمت بیشتر مقرون به صرفه است. به همین دلیل توصیه میگردد دستگاه درم ابریژن دارای پمپهای سیلندر پیستونی را انتخاب کنید.

سوال خیلی از کسانی که برای خرید دستگاههای درم ابریژن اقدام میکنند اینست که در این دستگاه ها فشار مکش مهم است یا دبی پمپ و کیوم؟
برای جواب به این سوال ابتدا باید نوع دستگاه را مشخص کرد. آیا این دستگاه از نوع پودری (اکسید آلومینیوم) است یا از نوع الماسه (دیاموند) میباشد؟
در دستگاه های پودر دبی نقش تعیین کننده در دستگاه دارد. اما در دستگاههای الماسه فشار منفی یا مکش برای دستگاه مهم میباشد. این موضوع به نحوه کار دستگاه بر میگردد. زیرا فشار مکش در حالت الماسه باعث تماس بین پوست و ابزار ساینده میشود وچون پس از تماس هوای کمی وارد دستگاه میشود پس دبی نقش مهمش در میزان سایش ندارد. هر چه فشار مکش بیشتر باشد پوست محکمتر به الماسه برخورد میکند .
در حالت پودری جریان پودر بر روی هوائی که موتور جابجا میکند سوار شده و بنابراین هر چه دبی بیشتر باشد جریان پودر هم بیشتر میشود.
و خدایی که در این نزدیکی هاست ....
پاسخ با نقل قول
 


ارسال: #2
1393/02/16 10:06 ب.ظ -
سوگند آفلاین
هنرجوی رشته زیبایی

**

ارسال‌ها: 66
تاریخ عضویت: آبان 1391
اعتبار: 16
 
RE: میکرودرمی چیست؟


سلام ممنون گلم
پاسخ با نقل قول
 


ارسال: #3
1393/02/16 11:20 ب.ظ -
aramesh jan آفلاین
سرپرست سالن زیبایی

***

ارسال‌ها: 200
تاریخ عضویت: تير 1392
اعتبار: 7
 
RE: میکرودرمی چیست؟


سلام سیما جان من شنیدم بعضی از آرایشگاها کار میکرودرمو تو سالن انجام میدن حالا دو سوال دارم.آیا این کار مجازه؟ اگه آره کجا باید دوره این کارو دید ممنون میشم جواب بدی
برای همسایت نور آرزو کن قطعا حوالی تو هم روشن خواهد شد.S (63)S (63)
پاسخ با نقل قول
 


ارسال: #4
1393/02/17 05:22 ب.ظ -
sima25 آفلاین
مربی بافت و شینیون بافت

****

ارسال‌ها: 579
تاریخ عضویت: بهمن 1392
اعتبار: 235
 
RE: میکرودرمی چیست؟


(1393/02/16 11:20 ب.ظ)aramesh jan نوشته شده توسط:  سلام سیما جان من شنیدم بعضی از آرایشگاها کار میکرودرمو تو سالن انجام میدن حالا دو سوال دارم.آیا این کار مجازه؟ اگه آره کجا باید دوره این کارو دید ممنون میشم جواب بدی
سلام گلم چرا مجاز نباشه این سالنی که من کار میکنم دستگاهشو داره انجام میده بابت هر جلسه هم 45هزارتومن میگیره خیلی هم مشتری داره این بنده خدا میگفت تهران یاد گرفته اما شنیدم رییس اتحادیه مون خودش دستگاهشو داره به سالن دارا آموزش میده بازم یه تحقیق واست میکنم
و خدایی که در این نزدیکی هاست ....
پاسخ با نقل قول
 


ارسال: #5
1393/02/19 10:45 ق.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/02/19 10:47 ق.ظ، توسط سارا اتش. دلیل ویرایش : )
سارا اتش آفلاین
ارامش

**

ارسال‌ها: 158
تاریخ عضویت: آذر 1392
اعتبار: 15
 
RE: میکرودرمی چیست؟


سلام خسته نباشید برای سالن کدومش بهتره وبا چه مارک ومدلی ممنون از سایت خوبتون
پاسخ با نقل قول
 


ارسال: #6
1393/02/20 05:22 ب.ظ -
sima25 آفلاین
مربی بافت و شینیون بافت

****

ارسال‌ها: 579
تاریخ عضویت: بهمن 1392
اعتبار: 235
 
RE: میکرودرمی چیست؟


(1393/02/19 10:45 ق.ظ)سارا اتش نوشته شده توسط:  سلام خسته نباشید برای سالن کدومش بهتره وبا چه مارک ومدلی ممنون از سایت خوبتون

سلام دوست خوبم من تو بیشتر سالنها دیدم از سیستم پودری استفاده میشه خیلی هم راضی هستن
و خدایی که در این نزدیکی هاست ....
پاسخ با نقل قول
 


ارسال: #7
1393/02/21 10:31 ق.ظ -
سارا اتش آفلاین
ارامش

**

ارسال‌ها: 158
تاریخ عضویت: آذر 1392
اعتبار: 15
 
RE: میکرودرمی چیست؟


مارک خاصی که خوب باشه میتونید معرفی کنید بعد قیمتش تقریبا چقد هست ممنون عزیزم
پاسخ با نقل قول
 


ارسال: #8
1393/02/24 05:44 ب.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/02/24 05:48 ب.ظ، توسط sima25. دلیل ویرایش : )
sima25 آفلاین
مربی بافت و شینیون بافت

****

ارسال‌ها: 579
تاریخ عضویت: بهمن 1392
اعتبار: 235
 
RE: میکرودرمی چیست؟


(1393/02/21 10:31 ق.ظ)سارا اتش نوشته شده توسط:  مارک خاصی که خوب باشه میتونید معرفی کنید بعد قیمتش تقریبا چقد هست ممنون عزیزم
سلام سارا جان من مارک خاصی رو نام نمیبرم ولی از چندتا سالندار پرسیدم مارک دستگاهشون TebMax بود و خاص حرفه پزشکی بود قیمتش هم حدوده 7 میلیون
اما از کار دستگاه واقعا راضی بودن

راستی آرامش جان میکرو هم مثل حرفه آرایشگری آموزشگاه مخصوص به خودش داره که فقط آموزش میکرو میدن البته اگه مدرک بخوایم و اگه مدرک نخوایم هر کسی که دستگاهشو داره و باهاش کار کرده باشه میتونه بهمون آموزش بده
و خدایی که در این نزدیکی هاست ....
پاسخ با نقل قول
 


ارسال: #9
1393/02/25 11:29 ب.ظ -
aramesh jan آفلاین
سرپرست سالن زیبایی

***

ارسال‌ها: 200
تاریخ عضویت: تير 1392
اعتبار: 7
 
RE: میکرودرمی چیست؟


مرسی گلم ولی من آموزشگاهشو ندیدم عزیزم میشه یکی بهم معرفی کنی تو تهرانم باشه خوبه
برای همسایت نور آرزو کن قطعا حوالی تو هم روشن خواهد شد.S (63)S (63)
پاسخ با نقل قول
 


ارسال: #10
1393/02/26 12:14 ق.ظ -
_مرجان_ آفلاین
مربی میکاپ و شینیون

****

ارسال‌ها: 1,437
تاریخ عضویت: شهریور 1392
اعتبار: 292
 
RE: میکرودرمی چیست؟


(1393/02/25 11:29 ب.ظ)aramesh jan نوشته شده توسط:  مرسی گلم ولی من آموزشگاهشو ندیدم عزیزم میشه یکی بهم معرفی کنی تو تهرانم باشه خوبه

آموزشگاه پاریز توی ونک. ادرس دقیق و شمارشو پیدا میکنم برات میفرستم عزیزم
سالن مَهانْ
رشت. مطهری09112308396

https://www.instagram.com/maah.an.salon/
پاسخ با نقل قول
 
موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  میگروپیگمنتیشن چیست؟ sima25 11 7,717 1395/10/24 03:57 ق.ظ
آخرین ارسال: hamideh

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما
گروه انجمن تخصصی آرایشگران در فروردین ماه سال 1391 با هدف ایجاد یک فضای مناسب برای آموزش مهارت های رشته آرایشگری بانوان آغاز به کار کرد . این گروه همواره در تلاش است تا با یاری خداوند گامی هرچند ناچیز در این زمینه بردارد .
هدیه ما به کاربران
1هدیه 2هدیه 3هدیه هدیه4

ما را دنبال کنید: social social social social social

با افتخار ، نیرو گرفته از دانش و هنر ایرانیان .
طراحی قالب سایت توسط : وی بی پرو - تبدیل به MyBB توسط Azul - GreyWolf

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.