زمان کنونی: 1395/09/16، 11:28 ب.ظ

امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #181
1392/11/04 10:36 ب.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/11/04 10:48 ب.ظ، توسط سمن. دلیل ویرایش : )
سمن آفلاین
سرپرست سالن زیبایی

اعتبار: 13

RE: پرسش درباره رنگ مو

(1392/10/30 01:37 ق.ظ)ماریا رضوی نوشته شده توسط:  قانون استفاده از واریا ها عدد 12 منهای شماره رنگ مصرفیه مثلا رنگ 8چهار سانت واریا مجازه.سایه جون به ما اینجوری یاد دادن!گه غلطه اصلاح کنید لطفا.

بله دوست عزیز اشتباه هست .. یعنی اگر 5 سانت رنگ باشه میتونید 7 سانت واریاسیون استفاده کنید؟!یا اگر 3 سانت رنگ باشه میتونید 9 سانت واریاسیون استفاده کنید؟!منظور از منهای 12 همین هست دوست من؟یا در شماره ی رنگ هست یعنی اگر رنگ شما شماره 3 باشه میتونید 9 سانت واریاسیون مصرف کنید؟!به هر روی در هر دو نمونه باز هم منطقی نیست و هیچ اصولی برای استفاده از واریاسیون نیست و این به نظر آرایشگر مربوط میشه که هر رنگی و با چه هاله های رنگی چگونه میتونه با واریاسیون کنترل کنه و بهتر در بیاره .

(1392/11/04 09:23 ب.ظ)پری پروانه نوشته شده توسط:  سایه روشن عزیزم یادم رفت بگم خواهرم سفیده چشماش هم قهوه ای روشنه
حتماً باید رنگ تیره بزارم تا موهاش یکدست بشه یا روشن بزارم هم یک دست میشه؟
دوستت دارم بووس

با اجازه از سایه روشن عزیز.. دوست من برای یکدست کردن مو اغلب از رنگ تیره استفاده میشه و دلیل اون این هست که قدرت بیشتری برای پوشانندگی داره و منظور از یکدست کردن این هست که با مویی چند لایه مواجه نباشیم.
موفق باشید.

ارسال: #182
1392/11/05 03:44 ق.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/11/05 03:47 ق.ظ، توسط سایه روشن. دلیل ویرایش : )
سایه روشن آفلاین
معاونت انجمن

اعتبار: 329

سلام دوستان عزیز.ممنون از سمن عزیز که در بخش های مختلف پاسخ دوستان را فرمودن.
اما سمن عزیز قانون واریاسیون ها که ماریا رضوی عزیز فرمودند کاملا صحیح هست.
گمان کنم شما دقیقا متوجه نشدید.
ماریا جان یعنی اگر رنگ شما برای مثال 8زیتونی هست شما فقط مجاز به استفاده از چهار سانت واریاسیون سبز هستید .
اگر شماره 9زیتونی باشه فقط مجاز به استفاده از سه سانت واریاسیون هستید.
استاد شما کاملا دقیق فرمودند فقط لطفا در مواردی که سر کلاس گفته میشه کمی بیشتر تامل کنیم.

علاوه براین ها سمن عزیز رنگ قوانین دقیقی داره و این طور نیست که هر مقدار که خواستیم رنگ و واریاسیون را ترکیب کنیم با توجه به رفله رنگ و حجم مو هم میشه مقدار را تقریبی استفاده کرد.
شاد و سلامت باشید عزیزان

ارسال: #183
1392/11/05 09:54 ق.ظ -
الی65 آفلاین
پلیس انجمن

اعتبار: 69

اوه :Eh-icon
خدایش این قانون -12 رو تازه کشف کردم خیلی جالب بود سایه جون این قانون رو میشه بیشتر توضیح بدید
یک در این دنیا صد در اخرت خیر ببینید
کاش.....

ارسال: #184
1392/11/05 12:23 ب.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/11/05 12:28 ب.ظ، توسط leili. دلیل ویرایش : )
leili آفلاین
هنرجوی رشته زیبایی

**

اعتبار: 3

سلام به اساتید خوبم.

مویی که قبلا با حنا رنگ شده الان حدود 8 سانت ریشه مو رشد کرده. جلوی پیشونی چند تار سفید هست (کمتراز 5%) که نازکه و میخاد پوشیده بشه.
بهترین وزیباترین ترکیب شرابی که سفیدها رو بپوشونه چیه؟
لطفا ترتیب زدن رنگ رو هم بگید(اول ساقه بعد ریشه یا همزمان- باید رنگو از جلوی سر شروع کنم یا چون سفیدیهاش کمه احتیاجی نیست؟)

ببخشید عزیزای دلم
با عرض شرمندگی یکی از سوالای من تو بخشای قبل جواب داده نشد اگه سوالم تکراریه عذر میخوام.لطفا جواب بدید.
چند سانت رنگ یا واریاسیونی که توی ترکیبها گفته میشه چند سانت از خوده تیوپه یا چند سانت از رنگیه که از تیوپ بیرون میاد؟(قانون 12 واریاسیونها رو میدونم فقط این مثلا x سانت واسم سوال شده!)

ارسال: #185
1392/11/05 02:22 ب.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/11/05 02:49 ب.ظ، توسط سمن. دلیل ویرایش : )
سمن آفلاین
سرپرست سالن زیبایی

اعتبار: 13

(1392/11/05 03:44 ق.ظ)سایه روشن نوشته شده توسط:  سلام دوستان عزیز.ممنون از سمن عزیز که در بخش های مختلف پاسخ دوستان را فرمودن.
اما سمن عزیز قانون واریاسیون ها که ماریا رضوی عزیز فرمودند کاملا صحیح هست.
گمان کنم شما دقیقا متوجه نشدید.
ماریا جان یعنی اگر رنگ شما برای مثال 8زیتونی هست شما فقط مجاز به استفاده از چهار سانت واریاسیون سبز هستید .
اگر شماره 9زیتونی باشه فقط مجاز به استفاده از سه سانت واریاسیون هستید.
استاد شما کاملا دقیق فرمودند فقط لطفا در مواردی که سر کلاس گفته میشه کمی بیشتر تامل کنیم.

علاوه براین ها سمن عزیز رنگ قوانین دقیقی داره و این طور نیست که هر مقدار که خواستیم رنگ و واریاسیون را ترکیب کنیم با توجه به رفله رنگ و حجم مو هم میشه مقدار را تقریبی استفاده کرد.
شاد و سلامت باشید عزیزان
سایه روشن عزیز سپاس از نظر گرانبهای شما.. میشه لطفا به من بگید اگر رنگ 4 زیتونی بود مجاز به استفاده از چه میزان واریاسیون هستند با توجه به قانون -12؟

دوست من در آموزش های رنگ مثلا این اصول آموزش داده میشه:
نحوه ی استفادهاز اکسیدان در پایه های متفاوت:

برای پایه ی مو از ۱ تا ۴ از اکسیدان ۶% یا همان اکسیدان شماره ی ۱ استفاده می کنیم.

برای پایه ی مو از ۵ تا ۱۰ اکسیدان شماره ی ۹% یا اکسیدان شماره ی ۲ استفاده می کنیم .

اکسیدان شماره ی ۳ یا ۱۲% مخصوص دکلره است . ولی در رنگهای بالا یعنی پایه ی ۹ و ۱۰ هم می توانیم استفاده کنیم. ( در رنگ مو زیاد توصیه نمی شود )

ولی الان در اروپا و آمریکا هیچ کس از اکسیدان 9% برای این پایه از مو استفاده نمی کند .و تنها از 6% استفاده میشه و حتی برای دکلره هم ترجیح میدن به فواصل کوتاه از اکسیدان 6% با گاهی کمی 9% استفاده کنند تا ضرر کمتری برای مو داشته باشه .
این که به آموزش هایی که وجود داشته تاکید داشته باشیم و به روز نشیم کار درستی نیست به نظر من ولی سپاس از توضیحی که دادید .

ارسال: #186
1392/11/05 02:50 ب.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/11/05 02:52 ب.ظ، توسط سایه روشن. دلیل ویرایش : )
سایه روشن آفلاین
معاونت انجمن

سلام سمن عزیز در این صورت میتونید 8سانت واریاسیون استفاده کنید.

البته حداکثر 8سانت. با توجه به اینکه هر تیوپ رنگ چند ozهست استفاده میکنیم.
شاد و سلامت باشید لبخند یادتون نره.

ارسال: #187
1392/11/05 08:06 ب.ظ -
پری پروانه آفلاین
عضو انجمن *

**

اعتبار: 0

سلام
خوبید ؟
چرا کسی جواب من رو نمیده ؟
توروخدابه زبون ساده توضیح بدید تا بفهمم

خواهر من 1 سال و 6 ماهه پیش موهاش رو رنگ نسکافه ای کرد (بدون دکلره)
الان موهاش 2 رنگ شده نصفش سیاه و نصفش نسکافه ای روشن
حالا میخواد لابه لای موهاش رو دکلره کنم و بعد موهاشو رنگ کنم
میشه بگید چطور این کار رو کنم ؟
و اینکه چه رنگی بذارم تا موهاش یکدست بشه؟آیا حتما باید تیره بذارم یا روشن هم میشه ؟(لطفا شماره رنگ و اکسیدان رو بم بگید)
موهاش بلنده به نظرتون واسه دکلره از تو کلاه میشه درشون آورد ؟

ممنون از لطفتون

ارسال: #188
1392/11/05 09:09 ب.ظ -
پری پروانه آفلاین
عضو انجمن *

**

راستی یه سوال دیگه میشه به جای دکلره کردن روی بخش هایی از مو با فویل یا کلاه از رنگ واسه روشن کردن استفاده کنم ؟ و اگه میشه چه شماره رنگی ؟
بعد روی همه ی موهاش رنگ تیره بذارم اون جاهاییش که روشن تره نما میده یا نه پوشونده میشه ؟

ممنون از صبوری و راهنماییتون

ارسال: #189
1392/11/06 01:14 ق.ظ -
سایه روشن آفلاین
معاونت انجمن

سلام پری پروانه عزیز.
دوست خوبم اگر نمونه عکسی از چیزی که مد نظرتون هست قرار بدید بهتر میتونیم شما دوست خوبم را راهنمایی کنم.

اگر منظورت مش هست بگو چه رنگی مد نظرتون هست تا رنساژ مربوطه را عرض کنم.لابه لا موهاشون را دکلره کنید یعنی چی متوجه منظورت نشدم خانومی؟

ارسال: #190
1392/11/06 02:54 ق.ظ -
پری پروانه آفلاین
عضو انجمن *

**

سلام خانمی
منظورم همون هایلایت کردنه
رنگ خاصی مدنظرم نیست
می خوام موهاش یکدست یک رنگ بشه بعد لابه لاش رو هایلایت کنم
البته فکر کنم اگه با رنگ هایلایت کنم کم ضررتره تا با مواد دکلره ؟!
نمی دونم چه شماره رنگی بذارم
فکر کنم باید یه رنگ تیره بذارم بعد لا به لای موهاش مثل هایلایت و لولایت رنگ روشن تر بذارم
لابه لا یعنی همه جای موهاش نه فقط چند جا با فویل یا کلاه و ..

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Smile رنگ مو و پرسش های شما .خواهش بنده سایه روشن 25 2,592 1394/12/02 11:01 ق.ظ
آخرین ارسال: مریم محمودی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما
گروه انجمن تخصصی آرایشگران در فروردین ماه سال 1391 با هدف ایجاد یک فضای مناسب برای آموزش مهارت های رشته آرایشگری بانوان آغاز به کار کرد . این گروه همواره در تلاش است تا با یاری خداوند گامی هرچند ناچیز در این زمینه بردارد .
هدیه ما به کاربران
1هدیه 2هدیه 3هدیه هدیه4

ما را دنبال کنید: social social social social social

با افتخار ، نیرو گرفته از دانش و هنر ایرانیان .
طراحی قالب سایت توسط : وی بی پرو - تبدیل به MyBB توسط Azul - GreyWolf

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.