زمان کنونی: 1395/09/14، 07:24 ق.ظ

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
1392/12/04 10:48 ق.ظ -
سعیده بانو آفلاین
مربی رنگ و مش

اعتبار: 217

کوتاهی باشمع

سلام خدمت تمام خانم های هنرمند میخواستم در رایطه با نوعی کوتاهی صحبت کنم وازتون بخوام که هرکس که در این رابطه اطلاعاتی داره در اختیار بقیه قرار بده ضمننا من این کار رو تجربه نکردم وفقط از آرایشگران با تجربه دیدم برای همین میخوام هرکس در این زمینه اطلاعاتی داره در آختیار بقیه قرار بده شاید مفید واقع بشه .
این نوع کوتاهی در دو حالت انجام میشه
1- برای آزمایش بر روی مویی که قرار دکلره بشه برای اینکه مقدار ضخامت این مو مشخص بشه واینکه آیا این مو توان دکلره داره یا نه
2-برای از بین بردن موخره ی مو
درشماره 1 دسته ای از مو رابه دست گرفته و شعله شمع را نزدیک به مو کرده اگر این مو فقط مقداری کز خورد یعنی مو طبیعی است وتوانایی دکلره کردن را دارد اما در آزمایشی که من دیدم موهای مدل بقداری آسیب دیده ونازک بود که با شعله کوچک شمع سزیعا سوخت (آتش گرفت)
در شماره 2 فقط نوک موها در نواحی موخره حالت جمع کردن یا به اصطلاح کزدادن مو میباشد که این کار از دوشاخه شدن مو جلوگیری میکنه و بعد از انجام اینکار میتوان مورا مدل دلخواه مشتری کات کرد.
دوستان عزیز من درنوشته هایم گفتم ودوباره تاکیید میکنم بنده ابن کار را بصورت تجربی انجام ندادم وفقط از آرایشگران زبر دست دیده ام به همین منظور از شما دوستان میخوام هرکس اطلاعاتی در این زمینه داره در اختیار بقیه قرار بده و توضیحات من رو اصلاح یا تکمیل کنه پیشاپیش از همکاریتون سپاسگزازم.

[تصویر:  glitter50.gif]

تو را من چشم در راهم شبا هنگام

که می گیرند در شاخ «تلاجن» سایه ها رنگ سیاهی

وزان دل خستگانت راست اندوهی فراهم؛

تو را من چشم در راهم.

شبا هنگام ، در آن دم که بر جا، درّه ها چون مرده ماران خفتگان اند؛

در آن نوبت که بندد دست نیلوفر به پای سرو کوهی دام.

گرم یاد آوری یا نه ، من از یادت نمی کاهم؛

تو را من چشم در راهم .

ارسال: #2
1392/12/04 01:58 ب.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/12/04 08:51 ب.ظ، توسط ماریا رضوی. دلیل ویرایش : )
ماریا رضوی آفلاین
مربی رنگ و هیرکات

اعتبار: 91

RE: کوتاهی باشمع

سلام عزیزم منم دیدم از این روش برای موخوره استفاده کنن ولی خودم استفاده نمیکنم و اینکارو قبول ندارم چون نوک موها خراب میشه و یه حالت وز میگیره و سرش سفیدک میزنه،همون دستگاه شوکر الکتریکی باید بهتر باشه.بازم اگه نظری دارید بفرمایید لطفا!
ارایشگاه سیماپرداز
قم،میدان سپاه،خیابان جمهوری،کوچه28،پلاک88

ارسال: #3
1392/12/04 02:09 ب.ظ -
manaa آفلاین
هنرجوی رشته زیبایی

**

اعتبار: 26

منم شنیدم که آسیب جدی به موها وارد میکنه

ارسال: #4
1392/12/04 06:59 ب.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/12/05 02:22 ب.ظ، توسط میرزانژاد. دلیل ویرایش : )
میرزانژاد آفلاین
متخصص هیرکات

اعتبار: 233

[تصویر:  m.png] مربی انجمن : سلام به همه عزیزان
این مطلبی که میگم نظر شخصی نیست بلکه توضیح علمی هست ،
باید توجه داشته باشیم که در حال حاضر در دوره علم، فناوری و پیشرفت هستیم ، متاسفانه بعضی از آرایشگران بدون آگاهی کامل از روشی که به کار میبرند و عدم شناخت کافی از مواد یا ابزاری که استفاده میکنند دست به کارهای غیر علمی و غیر اصولی میزنند که نتنها مفید نیست بلکه در بعضی موارد ممکن هست ضرر هم داشته باشد ،در کل میخوام اینو بگم که هر روشی و سبکی برای کار خاصی هست ، هر وسیله ای برای کارهای خاص هست ، مثال عرض میکنم؛ یک آرایشگر محترم برای جلب توجه مشتری و جذب بیشتر روی کارت ویزیت اینطور نوشته بود ( کوتاهی مو با آتش ، آب ، نخ ، سیم چین ، امبردست...!! )

خوب کوتاهی مو با آتش یکی از روشهای کوتاهی هست که چند سالی میشه مد شده ولی اینکه آیا آتش با شمع یا فندک یا کبریت هر کدام برای کار خاصی هستند یا فرقی با هم میکنند ، باید بگیم نه ، تنها فرقشان اندازه شعله آنهاست ، که در هر کدام میتواند متغییر باشه .

اما برای رفع موخره از نظر علمی سوزاندن مو با آتش نتنها راه مناسبی نیست بلکه باعث تشدید موخره هم میشود ،
این هم دلیل علمی دارد که ما اول باید بدانیم موخره چیست ( به خشک شدن مایع داخل مو گفته میشه ) مایعی که اسمش کروتکس هست و داخل آن رنگدانه های مو قرار داره و همچنین باعث نرمی ، لطافت و براقیت مو هست ، دلایل ایجاد موخوره میتونه ، حرارت بالای سشوار و استفاده مدام از آن باشه ، میتونه استفاده از اتوی مو باشه ، میتونه استفاده از مواد دکلره یا رنگ بصورت غیر اصولی باشه ، و حالت طبیعیش اینکه ریشه مو تا اندازه خاصی میتونه به ساقه مو مواد برسونه ، اگز مو بلندتر از اون اندازه بشه نوک موها خشک میشه که در اصطلاح میگیم موخره ، حرارت ها و مواد هم باعث خشک شدن آب و مواد داخل مو میشه .

بهترین را و علمی ترین راه ها ( کوتاه کردن نوک مو با قیچی ، تقویت ریشه مو ، زدن روغن های گیاهی مثله زیتون و نارگیل ) یکی از این روشها کافی هست .

در مورد مطلب شماره 2 که خانم saeedeh بهش اشاره کردن باید این رو دونست که که سوختن یک موی ضعیف تا یک موی قوی دهم ثانیه فرق داره ، که با چشم غیر مصلح قابل تشخیص نیست ،
حال اون چیزی که تشخیص داده میشه و ما فکر میکنیم یک مو دیرتر میسوزه و یک مو زودتر ، فرق بین جنس موهاست! همونطور که میدونید یه چوب خشک زودتر از چوب تر میسوزه ، همچنین یه موی خشک از موی چرب یا نمناک زودتر میسوزه .
[تصویر:  140275615918451.jpg]

ارسال: #5
1392/12/14 01:43 ق.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/12/14 01:45 ق.ظ، توسط negiin. دلیل ویرایش : )
negiin آفلاین
........................

**

اعتبار: 3

بااجازه استاد اضافه میکنم....

برای آبرسانی مو :روغن رزماری
برای تقویت پیازمو:روغن کنجدوگرچک

برای رشد وتقویت مو:روغن دانه انگور
برای ضدشوره سر وپاکسازی پوست سر:روغن کنجد ونارگیل وصابونهایی که حاوی چربی طبیعی حیوانی هستند

وبرای طراوت وشفافی موی سر بهتره ماهانه از تمام روغنهای طبیعی وگیاهی (تاحدامکان)مثل جوجوبا ونارگیل وکنجد ودانه انگور وزیتون وبخصوص دمکرده گل بابونه استفاده کنیم تا موهای زیبایی داشته باشیم..

والبته بهترین راه برای درمان موخوره...نم وچربی نگهداشتن نوک موها درطی روز میشه جلو زیادترشدن موخوره روگرفت.

ارسال: #6
1392/12/14 01:27 ب.ظ -
سعیده بانو آفلاین
مربی رنگ و مش

اعتبار: 217

(1392/12/14 01:43 ق.ظ)negiin نوشته شده توسط:  بااجازه استاد اضافه میکنم....

برای آبرسانی مو :روغن رزماری
برای تقویت پیازمو:روغن کنجدوگرچک

برای رشد وتقویت مو:روغن دانه انگور
برای ضدشوره سر وپاکسازی پوست سر:روغن کنجد ونارگیل وصابونهایی که حاوی چربی طبیعی حیوانی هستند

وبرای طراوت وشفافی موی سر بهتره ماهانه از تمام روغنهای طبیعی وگیاهی (تاحدامکان)مثل جوجوبا ونارگیل وکنجد ودانه انگور وزیتون وبخصوص دمکرده گل بابونه استفاده کنیم تا موهای زیبایی داشته باشیم..

والبته بهترین راه برای درمان موخوره...نم وچربی نگهداشتن نوک موها درطی روز میشه جلو زیادترشدن موخوره روگرفت.
سلام نگین جون ممنون که اطلاعاتت رو در اختیار بقیه گذاشتی میخواستم بگم اگر منظور شما از استاد بنده هستم که من اصلا همچین ادعایی ندارم فقط چیزهایی رو که بصورت عینی نه عملی تجربه کردم به اطلاع دوستان رسوندم وخواستم بدونم بقییه چه نظری دارند اما اگر منظورتون به آقای میرزانژاد هست و در ادامه صحبتهای ایشون که حقیقتا ایشون استادن .ممنون

[تصویر:  glitter50.gif]

تو را من چشم در راهم شبا هنگام

که می گیرند در شاخ «تلاجن» سایه ها رنگ سیاهی

وزان دل خستگانت راست اندوهی فراهم؛

تو را من چشم در راهم.

شبا هنگام ، در آن دم که بر جا، درّه ها چون مرده ماران خفتگان اند؛

در آن نوبت که بندد دست نیلوفر به پای سرو کوهی دام.

گرم یاد آوری یا نه ، من از یادت نمی کاهم؛

تو را من چشم در راهم .

ارسال: #7
1392/12/14 09:23 ب.ظ -
_مرجان_ آفلاین
مربی میکاپ و شینیون

اعتبار: 291

(1392/12/04 10:48 ق.ظ)saeedeh نوشته شده توسط:  سلام خدمت تمام خانم های هنرمند میخواستم در رایطه با نوعی کوتاهی صحبت کنم وازتون بخوام که هرکس که در این رابطه اطلاعاتی داره در اختیار بقیه قرار بده ضمننا من این کار رو تجربه نکردم وفقط از آرایشگران با تجربه دیدم برای همین میخوام هرکس در این زمینه اطلاعاتی داره در آختیار بقیه قرار بده شاید مفید واقع بشه .
این نوع کوتاهی در دو حالت انجام میشه
1- برای آزمایش بر روی مویی که قرار دکلره بشه برای اینکه مقدار ضخامت این مو مشخص بشه واینکه آیا این مو توان دکلره داره یا نه
2-برای از بین بردن موخره ی مو
درشماره 1 دسته ای از مو رابه دست گرفته و شعله شمع را نزدیک به مو کرده اگر این مو فقط مقداری کز خورد یعنی مو طبیعی است وتوانایی دکلره کردن را دارد اما در آزمایشی که من دیدم موهای مدل بقداری آسیب دیده ونازک بود که با شعله کوچک شمع سزیعا سوخت (آتش گرفت)
در شماره 2 فقط نوک موها در نواحی موخره حالت جمع کردن یا به اصطلاح کزدادن مو میباشد که این کار از دوشاخه شدن مو جلوگیری میکنه و بعد از انجام اینکار میتوان مورا مدل دلخواه مشتری کات کرد.
دوستان عزیز من درنوشته هایم گفتم ودوباره تاکیید میکنم بنده ابن کار را بصورت تجربی انجام ندادم وفقط از آرایشگران زبر دست دیده ام به همین منظور از شما دوستان میخوام هرکس اطلاعاتی در این زمینه داره در اختیار بقیه قرار بده و توضیحات من رو اصلاح یا تکمیل کنه پیشاپیش از همکاریتون سپاسگزازم.
در مورد اين روش تو يكي از سمينارهاي آقاي هانري سوال پرسيدن، ايشون گفتن اين روش براي از بين بردن موخوره است . سرخپوستان آمريكا از اين روش براي رفع موخوره استفاده ميكنن و بايد مهارت كافي براي اينكار داشته باشين در ادامه گفتن پيشنهاد ميكنن از اين روش استفاده نكنيد On-fire
سالن مه رو
رشت. حاجی آباد09112308396

ارسال: #8
1392/12/14 10:48 ب.ظ - (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/12/14 10:52 ب.ظ، توسط ماریا رضوی. دلیل ویرایش : )
ماریا رضوی آفلاین
مربی رنگ و هیرکات

اعتبار: 91

این شد یه چیزی!سرخپوستان از قبایل بدوی هستند و این طبیعی است که از عناصر اب و إتش و... همه ی نیازشونو برطرف کنن چون رسم و رسومات خاص خودشونو دارن،حتی وقتی شکار میکنند ،خون حیواناتو داغ داغ به عنوان نوشیدنی میخورند ،یا توی بافتن موهاشون از یک تکه چوب بلند استفاده میکنن و... این خوبه که ما بدونیم در جوامع مختلف از چه روشهایی استفاده میشه و بهترینشو بکار بگیریم ولی بطور علمی!تقلید صرف بدون تحقیقم جایز نیست
ارایشگاه سیماپرداز
قم،میدان سپاه،خیابان جمهوری،کوچه28،پلاک88

ارسال: #9
1393/02/20 09:49 ق.ظ -
سارا اتش آفلاین
ارامش

**

اعتبار: 15

سلام اگه میشه اموزش کوتاهی مو به صورت ویدئو هم بزارین وکوتاهی های جدید رو تشکر

ارسال: #10
1393/02/20 11:36 ب.ظ -
حبیبه نقی نژاد آفلاین
هنرجوی فعال رشته زیبایی

اعتبار: 11

من شنیدم از شیر هم استفاده میکنن بعد از شمع این چیه پس؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال درباره کوتاهی مو amirir88 4 1,746 1393/04/01 12:39 ق.ظ
آخرین ارسال: sahar55
  کوتاهی کرنلی sahar55 0 3,488 1393/03/31 04:17 ق.ظ
آخرین ارسال: sahar55
  کوتاهی بهتره یا کراتین شازده خانم 1 381 1393/03/03 02:06 ب.ظ
آخرین ارسال: الی65
  آموزش کوتاهی زهرا روز بهانی 33 5,542 1393/02/21 11:08 ق.ظ
آخرین ارسال: _مرجان_
  اموزش یه مدل کوتاهی خیلی فوریهههههههههههه mali1jon 4 1,407 1392/12/13 02:41 ب.ظ
آخرین ارسال: ماریا رضوی
Bug آموزش کوتاهی موهای کم پشت atiye 1 3,365 1392/09/14 02:46 ق.ظ
آخرین ارسال: sareban25rest
  زاویه مدل کوتاهی سیبل مریم بانو 11 11,978 1392/08/29 05:31 ب.ظ
آخرین ارسال: *شکوفه*
  کوتاهی کوپ فانتزی مریم بانو 7 3,962 1392/07/22 07:49 ب.ظ
آخرین ارسال: سایه روشن

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما
گروه انجمن تخصصی آرایشگران در فروردین ماه سال 1391 با هدف ایجاد یک فضای مناسب برای آموزش مهارت های رشته آرایشگری بانوان آغاز به کار کرد . این گروه همواره در تلاش است تا با یاری خداوند گامی هرچند ناچیز در این زمینه بردارد .
هدیه ما به کاربران
1هدیه 2هدیه 3هدیه هدیه4

ما را دنبال کنید: social social social social social

با افتخار ، نیرو گرفته از دانش و هنر ایرانیان .
طراحی قالب سایت توسط : وی بی پرو - تبدیل به MyBB توسط Azul - GreyWolf

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.