زمان کنونی: 1396/11/30، 09:08 ب.ظ

 
امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ارسال: #1
1392/07/26 12:54 ب.ظ -
mojgan.wien آفلاین
هنرجوی رشته زیبایی

**

ارسال‌ها: 109
تاریخ عضویت: خرداد 1392
اعتبار: 8
 
یچیدن مو با بیگودی به سبک حرفه ای


درست است که این روزها انواع متفاوتی از دستگاههای الکتریکی برای فر کردن و حالت دادن موها وجود دارد؛ اما استفاده مکرر از هرکدام از این دستگاهها به موها به شدت آسیب میزند؛ اگر به فکر سلامت موهای خود هستید استفاده از حالتدهندههای داغ را کنار بگذارید به روشهای بی خطر روی بیاورید.


حتما تا به حال اصطلاح میزانپلی را زیاد از مادربزرگها شنیدهاید اما میدانید واقعا چه معنایی میدهد؟ میزانپلی به عمل پیچیدن مو با بیگودی گفته میشود. موها با انجام میزانپلی بهصورت حلقههای بسیار زیبا درمیآید و زیباتر جلوه میکند همچنین انجام یکسری شینیونها بسیار راحتتر میشود؛ علاوه بر اینها چون بدون سشوار و دیگر وسایل حالتدهنده الکتریکی موهایتان را حالت میدهید، موها آسیب کمتری میبینند بنابراین نه شکننده میشوند و نه رنگشان خیلی زود کدر و بیحالت میشود بنابراین اگر میخواهید با کمترین هزینه چه به لحاظ سلامت و چه به لحاظ مادی موهایتان حالت بگیرد پیچیدن با بیگودی را یاد بگیرد البته اگر برای حالت دادن موها خیلی عجول نیستید.


کدام بیگودی را انتخاب کنید


انتخاب بیگودیهای فر وابسته به حالتی است که میخواهید به موهايتان بدهید، یعنی میخواهید فر ریز بدهید یا درشت یا متوسط. این بیگودیها را ميتوانيد از بیرون تهیه کنید یا اينكه با هزینه کمتری در منزل درست کنید، به این ترتیب که کاغذهایی به ابعاد ۹ در ۹ یکدست و هم اندازه بسته به حجم مو به تعداد ۳۰ تا ۵۰ عدد درست کرده (میتوانید از کاغذهای یادداشت مربع شکل استفاده کنید) و آنها را لولهای شکل کنید که مثل بیگودیهای ریز شود.


البته انتخاب بیگودی بستگی به جنس مو هم دارد، مثلا اگر موها بسیار لخت بود، حتما از بیگودی ریز استفاده کنید و البته میتوانید بسته به حجم مو یک تا 2 قاشق ژل در آب حل کرده و با آبپاش روی موها هنگام پیچیدن بپاشید یا از اسپریهای مخصوص همین کار یا موس استفاده کنيد. بهترین سایز برای بیگودی سایز متوسط است که بهترین نتیجه را ایجاد میکند. یادتان باشد برای موهای فر هرگز از ژل استفاده نکنید.


ما در اینجا مقدمات بیگودی پیچی و طریقه بستن موها را طی چند درس ساده به شما یاد میدهیم. اگر این درسها را یاد بگیرید، دیگر دچار کوچکترین اشکالی نخواهید شد و میتوانید خودتان آرایشگر خودتان باشید.


اولین قدم برای پیچیدن موها


برای پیچیدن موها، سر باید تمیز و شسته شده باشد. پوست سر خشک ولی ساقههای مو باید مرطوب باشد بنابراین پس از حمام آب موها را با حوله تا جایی كه ممکن است بگیرید و بعد در حالی که هنوز نمدار هستند، آنها را به دو طرف سر شانه کنيد. باید به دقت گرهها را باز کنید تا بتوانید بهراحتی آنها را از هم جدا کنید؛ البته میتوانید فقط به اندازهای موها را از هم جدا کنید که برای پیچیدن بیگودی لازم است. اگر ميخواهيد کل موهای سر را بپیچید باید با باز کردن فرق آنها را به 9 قسمت تقسیم کنید. یادتان باشد اگر موهایتان کاملا خشک شده، میتوانید با اسپری آب آنها را مرطوب کنید.


از کجای سر شروع کنید


برای شروع پیچیدن از قسمت جلو یعنی مستطیل جلو شروع کنید و همینطور پیچیدن را تا انتهای پس گردن در امتداد مستطیل جلو ادامه دهید. باید نخست موها را مستقیم نگه داشته و بعد بیگودی را جلو یا پشت دسته مو نگه دارید و شروع به پیچیدن کنید و مواظب باشید که سر موها کاملا صاف بسته شود و سپس بیگودی را ببندید. در مرحله بعد از دو طرف سر شروع به پیچیدن کنید و در نهایت 2 مثلث طرفین و بنا گوش را بپیچید. همیشه بهتر است پیچیدن به زیر باشد. برای پیچیدن جلوی سر دو یا سه تا بیگودی اول را به طرف جلو میپیچیم. اگر موها چتری بلند بود، بسته به فرق خودتان میتوانید به سمت چپ یا راست بیگودیها را بپیچید.


اگر موهایتان فر است...


اگر موهایی فر دارید و میخواهید با بیگودی حالت بهتری به آنها بدهید باید نکاتی را مد نظر داشته باشید؛ اول اینکه بعد از شستن موهای خود حتما از نرمکننده استفاده کنید؛ همچنین از شانه با دندانههای ریز اصلا استفاده نکنید چون موجب وز و فر شدن موها میشود.توصیه میکنیم برای استفاده روزانه از برس سیمی استفاده کنید؛ البته شانههای دندانه درشت هم میتواند برای شما انتخاب خوبی باشد. هنگـام سشـوار کشـیدن حتمــا از برسهای گرد چوبی استفاده کنیدپیشنهاد میکنیم موها را با فر بودنشان زیبا جلوه بدهید و دائم آنها را چه با سشوار یا هر وسیله دیگری صاف نکنید چون موهای شما بیشتر مستعد موخوره ميشود. برای اینکه موها بهتر حالت بگیرند آنها را هر یک یا 2 ماه یکبار نیمسانت کوتاه کنید؛ البته نباید موهایتان را به شیوه خرد کوتاه کنید چون مدل دادن به آنها سخت میشود.


تافت یا ژل فراموش نشود


از جلو با لایههای خیلی کم کار خود را شروع کنید، کمی تافت یا مواد نگهدارنده به موها بزنید، البته اگر موهایتان کمی حالت دارند و به راحتی به هر فرمی که میخواهید درمیآیند، استفاده از مواد حالتدهنده توصیه نمیشود و تنها نم داشتن موها کافی است. برای موهای فر هم هرگز از ژل استفاده نکنید. همچنین میتوانید برای براق شدن و گرفته شدن خرده موها قبل از استفاده از بيگودي کمي کرم مو يا کريستال مو لابهلا و روي موها بزنيد.


زاویه 90 درجه را رعایت کنید


هنگام پیچیدن حواستان باشد که باید از جلو تا پس سر موها با زاویه ۹۰ درجه پیچیده شوند، پس سر به بالا یا با زاویه ۹۰ به بالا یا ۱۸۰ درجه تکههای مو را بپیچید، بغلها را هم با زاویه ۹۰ درجه بپیچید. در 2 مثلث طرفین اگر بیگودی جا نشد، میتوانید آنها را به طور اریب بپیچید.


بیگودیها را یکجا باز نکنید


بعد از اینکه تمام بیگودیها را پیچیدید، بین يك تا 2 ساعت به موها اجازه دهید که فر شوند و حالت بگیرند البته برای بهتر حالت گرفتن میتوانید حدود 20 دقیقه سشوار روی موها بگیرید، البته این مدت در افراد مختلف متغیر است. بعد از زمان سپری شده همه موها را باز نکنید. ابتدا از زیر موها یک بیگودی باز کنید، اگر مو حالت فر گرفته بود، بقیه را باز کنید و در غیر این صورت بیگودی را سر جای خودش بپیچید و اجازه دهید موها خشک شود و حالت بگیرد.

ژل انتهایی را فراموش نکنید


وقتی موها آماده شد، بیگودیها را تکتک باز کنید و از ژل یا کرم مو و... برای بهتر مشخصتر شدن فرها و همچنین ماندگاری بیشتر آنها استفاده کنید و بعد بیگودی بعدی و زدن مواد و همینطور تا آخر. مواد مختلفی برای فرم دادن به موهای فر وجود دارد، انتخاب مواد درست، بستگی به هدف نهایی ما دارد. برای تثبیت کردن موها در آخر میتوان از تافت استفاده کرد؛ اگر میخواهید از تافت استفاده نکنید بعد از آنکه موها را به ترتیب از جلو به سمت پشت سر به آرامی باز کردید، میتوانید با انگشتانتان آنها را از هم جدا کرده و فر را طبیعیتر نشان دهید و در این هنگام برای براق شدن موها از کمی روغن زیتون یا کریستال یا کرم مو استفاده کنید.


درشت یا ریز؟


برای جلوی موها از بیگودیهای درشت استفاده کنید و برای قسمت داخلی موها را به جلو و نزدیک به صورت برس زده و بعد بیگودی بپیچید. همچنین برای آنکه موها پوش داشته باشند، بیگودیها را در فاصلهای دورتر از هم بپیچید تا وقتی که آنها را باز میکنید، بتوانید موها را پوش دهید. اگر فر ريز ميخواهيد لايهها را نازک و از بيگوديهاي ريزتر استفاده كنيد و اگر فر درشتتر و بابليس شده ميخواهيد از بيگوديهاي درشتتر برداشته و لايهها را ضخيمتر برداريد.


چند فوت کوزهگری که فقط آرایشگرها میدانند


1- دو عدد بیگودی را در جهت مخالف هم بپیچید، حسن این کار در آن است که برای بستن آنها فقط از یک سنجاق استفاده میکنید. به این طریق اگر سنجاق کم داشته باشید، مشکلی پیش نمیآید.


2- موهاي فر كنار گونه را میتوان به راحتی درست کرد. حلقهای از مو را دور انگشت سبابه بپیچید و بعد آن را طوری نگه دارید که وسط آن خالی بماند و سپس سنجاق (کلیپس) را روی آن بزنید.


3- وقتی میخواهید دالبرهای نرمی به موهایتان ببخشید از سنجاقهای بلند استفاده کنید. موها را دور انگشت پیچیده و بعد حلقه مو را تا نزدیکی سر بپیچید و فر را کاملا صاف و تخت نگه دارید و به کمک یک سنجاق محکم ببندید به طوری که حلقه مو راست بایستد.


4- موهاي فر پشت گردن برای مواقعی که موی سر کوتاه است به وسیله سنجاق زده میشوند. برای پیچیدن این فرها، شانه دستهداری را برداشته و به کمک آن دستهای از موها را در دسته شانه بپیچید و سنجاق بزنید.

پاسخ با نقل قول
 
موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر می خواهید موهایتان را حرفه ای صاف کنید! rooya 7 1,306 1394/07/10 03:43 ب.ظ
آخرین ارسال: سماء
  آموزش اصولی و حرفه ای کار با قیچی و شانه میرزانژاد 3 2,599 1393/03/03 01:18 ب.ظ
آخرین ارسال: میرزانژاد

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما
گروه انجمن تخصصی آرایشگران در فروردین ماه سال 1391 با هدف ایجاد یک فضای مناسب برای آموزش مهارت های رشته آرایشگری بانوان آغاز به کار کرد . این گروه همواره در تلاش است تا با یاری خداوند گامی هرچند ناچیز در این زمینه بردارد .
هدیه ما به کاربران
1هدیه 2هدیه 3هدیه هدیه4

ما را دنبال کنید: social social social social social

با افتخار ، نیرو گرفته از دانش و هنر ایرانیان .
طراحی قالب سایت توسط : وی بی پرو - تبدیل به MyBB توسط Azul - GreyWolf

This forum uses Lukasz Tkacz MyBB addons.